Питання пожеж в екосистемах під постійним контролем рятувальників

З метою контролю та вивчення стану справ на місцях керівництвом Головного управління 25 червня було здійснено об’їзд місць горіння торфовищ у Ірпінському регіоні. «Три осередки пожежі в Гостомелі, Бучі та Ірпені вже повністю ліквідовано», – доповів начальник Ірпінського МВ Юрій Буренко начальнику ГУ Василю Слободянику. Але існує проблематика з гасінням торфу на «шостій лінії» в Ірпені. Тут, в важкодоступних місцях, рятувальники працювали майже тиждень. Але у єдиному наявному водоймищі закінчилася вода. Всі спроби власними силами налагодити існуючу шлюзову систему результату не дали. Через забиті сміттям, захаращені гіллям і травою шлюзи вода не може стікати далі. Повноводна в верхній точці, річка повністю міліє, через 800-900 метрів. Канал стоїть порожнім. Тому на місці, під час огляду було прийнято рішення, вкотре, вже піднімати це питання перед керівництвом управління водного господарства області.

Наступним місцем, об’їзду була околиця міста Бучі. Тут, за допомогою земснаряду, що надав місцевий підприємець, більшість осередків загальною площею 2 га повністю ліквідовано. Але вогонь перекинувся по сухій траві в важкодоступні місця, що межують з лісом. Вісім рятувальників, два автомобіля і мотопомпа задіяні тут на гасінні.

Головна проблема, що існує у всіх керівників підрозділів ДСНС на місцях, де проводиться гасіння торфовищ – наявність паливо-мастильних матеріалів. Адже без підтримки місцевих органів влади вирішити це питання практично не можливо. В Ірпінському регіоні існує підтримка і порозуміння з мерами міст та головами селищ. І саме за рахунок цього, практично всі осередки загорань ліквідовані.

Необхідність контролю за кожним осередком пожежі є специфікою гасіння торф’яних пожеж в області. І лише таким чином можливо тримати ситуацію під контролем у спекотну погоду, ліквідовуючи вогонь, що виникає з причини людської недбалості і байдужості до власної безпеки.

Також начальник ГУ і його заступник побували в 52-ДПРП селища Ворзель. Юрій Буренко розповів про підготовку в даному підрозділі до зимового опалювального сезону та проведення облаштування самої будівлі. В частині повністю замінено дах на новий, з метало черепиці, та в’їзні ворота. Самі бійці відчувають піклування про себе, про свій побут і теж активно беруть участь у всіх роботах по облаштуванню частини.

Джерело: ГУ ДСНС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *