Під загрозою знищення півтора гектара лісу біля парку «Центральний»

Нещодавно в Ірпені по вулиці Чехова з’явилася чергова огорожа. Звично такими парканами огороджують ділянки, перед тим, як розпочати вирубку лісу під забудову.

Під загрозою знищення півтора гектара лісу біля парку «Центральний»

Наразі за новозведеним парканом біля парку «Центральний» опинилося півтора гектари землі, на якій ростуть близько двох десятків живих дерев, переважно вікових дубів, а також сосон. Зі сходу до цієї ділянки примикає парк, із півдня багатоповерхова новобудова.

Кілька років тому на цьому кутку під спорудження прилеглих будинків гектарами вирубували ліс. Причому, самі забудовники, наймаючи так званих «шабашників». Тодішнє КП «Ірпіньзеленбуд» не працювало на згаданих ділянках, не зносило зелені насадження під забудову, оскільки видаляє насадження за рішенням виконкому, за умови сплати відновної вартості.

Під загрозою знищення півтора гектара лісу біля парку «Центральний»

З-за паркану видно, що в когось визріло бажання розчистити й згадані півтора гектари від зелених насаджень. Як відомо, нещодавно влада фактично ліквідувала КП «Ірпіньзеленбуд», приєднавши його до КП «Управління благоустрою», призначивши директором Юлію Прибилову. Тепер виникає питання чи не використають наразі вже колишніх зеленбудівців, нинішніх благоустрійців, аби за розпорядженням новопризначеної очільниці вирубати дерева на згаданих півтора гектарах по вулиці Чехова?

Під загрозою знищення півтора гектара лісу біля парку «Центральний» Під загрозою знищення півтора гектара лісу біля парку «Центральний»

Питання видається дуже доречним, зважаючи на «послідовність» і «дальновидність» недовідставленої Ірпінської влади. Поряд із згаданою загорожею «пам’яткою історії», яка не збулася, висить проект будівництва цього мікрорайону. На ньому на місці нинішньої огорожі значиться зелений сквер, там де розташована багатоквартирна новобудова – стадіон. Тільки щось не сходиться цей план із реальністю.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *