Сьогодні в міськраді було гаряче. Вже кілька днів до цього Ірпінем ширилися чутки про бажання депутатів зняти секретаря, а відтак і в. о. міського голови в одній особі Богдана Мельничука. Зранку біля приміщення міськради людно. У залі при реєстрації замість порядку денного депутатам роздають кожному персональне звернення від Б.О.Мельничука.
Ситуація прояснюється з виступів промовців. 24-го червня було зібрано 23 підписи депутатів з вимогою скликати сесію міської ради. Секретар Ірпіньради в. о. міського голови Богдан Мельничук говорить, що згідно регламенту йому потрібно для цього 14 днів. Проте депутати наполягають на позачерговій сесії, термін скликання якої два дні. Мельничук не збирається розпочинати сесію, на яку зареєструвалися 22 депутати, вважаючи це просто зборами, а не пленарним засіданням. Присутні депутати (переважно представники колишньої фракції ПР та УДАРу) беруть ініціативу у свої руки. Головуючим обирають Леоніда Глущенка (колишнього голову колишньої фракції ПР). Він починає з того, що вручає букети квітів депутатам, які нещодавно святкували свої Дні Народження.
Після цієї приємно-звичної процедури Леонід Глущенко намагається поставити на голосування питання про переобрання секретаря Ірпіньради. Проте цьому заважає обурена громадськість. Люди з вигуками “Банду геть!” виходять до трибуни. Зчиняється штовханина між прихильниками та противниками Богдана Мельничука (відеофрагмент дивіться натиснувши ТУТ). Сутичку вгамовують присутні працівники міліції. Безлад у сесійній залі триває з півгодини. Згодом найбільш гарячі голови трохи розходяться з зали. Богдан Мельничук знову виходить на трибуну (у президії вже сидить лічильна комісія зі скринькою для таємного голосування). Він обіцяє провести сесію протягом 14 днів. Проте присутні депутати не згодні з цим і вимагають негайних перевиборів.
Під шум, гам та невдоволені вигуки присутніх представників громадськості депутати проводять таємне голосування. З двадцяти депутатів, які взяли у ньому участь, 19 висловився за відставку Мельничука. (Відеофрагмент підрахунку голосів дивіться, натиснувши ТУТ). Радість противників, невдоволення прихильників, тривають з’ясовування стосунків у кулуарах… Тим часом депутати знову за щось голосують. За гамором одразу неможливо розібрати за що. З’ясовую у депутатів, які проголосували – вони обирають нового секретаря Ірпіньради, висунута кандидатура Юрія Денисенка.
Підрахунок голосів скриньки таємного голосування засвідчує результат – “за” 20 голосів з 20, що проголосували. (Відеофрагмент підрахунку голосів дивіться натиснувши ТУТ). У своїй короткій “інавгураційній промові” Юрій Денисенко обіцяє працювати так, щоб “не було соромно” (виступ Денисенка дивіться натиснувши ТУТ).
Гадаю, що цей сухий фактаж сьогоднішній подій у сесійній залі Ірпіньради доречно доповнити суб’єктивними міркуваннями-прогнозами. Звісно, що ще можливі апеляції, з’ясовування стосунків зі штовханиною біля владних кабінетів, судові розбірки і т. ін. Проте, якщо сьогоднішню сесію та прийняте на ній рішення визнати легітимним і законним, то наступні перевибори секретаря Ірпіньради можуть відбутися десь за межами міськради (наприклад, у якомусь ресторанному закладі, приватній території чи взагалі на природі), аби ніхто не заважав. Нададуть для оприлюднення протокол “сесії” та бюлетені, а також персоналію новообраного секретаря, вважай, фактично, в. о. міського голови, поставивши громадськість перед фактом.
Адже нині депутати отримали фактично можливість чи не щодня змінювати першу посадову особу Ірпінського регіону. На тій пам’ятній сесії 25-го лютого, коли змістили Володимира Скаржинського й обрали секретарем Ірпіньради Богдана Мельничука, було прийнято звернення до Верховної Ради України щодо дострокового переобрання і міського голови Ірпеня, і міської ради. Проте, першому зверненню, як-то кажуть, дали хід, а от з переобранням депутатського складу, що називається, утрималися. Причому, головна “заслуга” у цьому Богдана Мельничука. Вочевидь, тоді пожалкував себе і своїх колег-депутатів, а вони сьогодні, як бачимо, його ні.
Багато хто дивується: для чого потрібно зараз змінювати в. о. міського голови, оскільки Верховна Рада ухвалила Постанову, згідно з якою дострокові перевибори мера Ірпеня відбудуться через 4 місяці – 26-го жовтня. Втім, дехто з депутатів ще й досі сподівається, що вони не відбудуться. Мовляв, міськрада ще повинна затвердити бюджет цих виборів. Отже, є нагода їх саботувати. Відтак, до призначення чергових (очевидно, на осінь 2015 року) виборів усіх місцевих рад можна буде примати на “короткому повідку”, й раптом що міняти, коли заманеться кожного наступного секретаря ради, який автоматично за таких розкладів стає виконуючим обов’язки міського голови.