Минулої неділі біля офісу будівельної компанії BGM пройшов досить емоційний мітинг інвесторів та інших представників громадськості. Людей збурила чутка про рейдерське захоплення двох компаній цього холдінгу та припинення у зв’язку з цим будівництва кількох багатоквартирних будинків. Конфлікт виник через непорозуміння між двома групами співзасновників, одну з яких представляють люди Ігоря Вишнякова, іншу – Валерія Пєшого. Як можна було зрозуміти з виступів промовців, представники останнього в односторонньому порядку призначили своє керівництво фірми, взявши контроль над рахунками компаній. Сторона Вишнякова вважає це протизаконним рейдерським захопленням.
Люди Пєшого вимагали провести аудит діяльності всієї компанії, наголошуючи на тому, що на рахунках немає грошей для завершення будівництва – залишилося всього 100 тисяч гривень. Зі сторони Вишнякова відповіли, що інвестори регулярно вносять значно більше коштів, які потім вкладаються в будівництво, а не “залежуються” на банківських рахунках. Стосовно ж аудиту – його можна й потрібно проводити без зупинення будівельних робіт. Проте необхідно, аби аудит провели саме інвестори (тобто, люди, які фінансують будівництво, купуючи квартири) і компанія готова надати для цього всю необхідну бухгалтерську та будівельну документацію. Наприклад, для завершення робіт у будинку ЖК “Київський”, здача в експлуатацію якого була вже призначена на 2 серпня, потрібно усього лише півтора мільйони гривень. Це зовсім невелика сума з огляду на масштаби діяльності компанії. Проте, блокування рахунків діяльністю групи Пєшого унеможливила вчасне завершення будівництва, викликавши неабияке невдоволення інвесторів.
Присутні інвестори підтримали позицію групи Вишнякова, висловлюючи обурення призупиненням будівництва та вимагаючи навести лад у діяльності компанії. Люди збуджено реагували, вступаючи в емоційну перепалку, коли брала слово представниця групи Пєшого Євгенія Ростолопа. Пролунали заклики створити незалежну експертну групу, до якої з боку інвесторів ввійшли б бажаючі фінансисти, юристи, правоохоронці та професійні будівельники.
Загалом, у всьому цьому сумбурі необізнаній людині розібратися одразу було доволі важко. Відтак, ясність вніс виступ лідера ГО “Нові обличчя” Володимира Карплюка, який досить просто й дохідливо пояснив ситуацію, характеризуючи як Вишнякова, так і Пєшого. “Не було такого випадку, щоб Вишняков дав слово й не виконав його. І не було такого випадку, щоб Пєший дав слово і його дотримав”, – зазначив Володимир Андрійович. Щодо конфлікту співвласників цієї будівельної компанії, Володимир Карплюк виловився наступним чином: “Якщо статутом передбачено, що для призначення директора повинні зібратися два засновники, то будь-які інші дії – незаконні”.
На завершення зібрання присутнім показали офіційні підсумки комплексної перевірки діяльності компанії Ірпінської ОДПІ й вирішили проводити аудит комісією інвесторів, яка через тиждень прозвітує про отримані результати.
