ОСББ: Як утеплити квартиру і платити по кредиту 8-129 гривень у місяць

ОСББ: Як утеплити квартиру і платити по кредиту 8-129 гривень у місяць

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків можуть залучити на енергоефективні заходи від 100 тисяч до 1млн гривень та плати за кредитом з 1-єї квартири 8-129 гривень у місяць.
Про це свідчать розрахунки Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, передає saee.gov.ua.
Як зазначає голова Держенергоефективності Сергій Савчук, вартість енергоефективного обладнання та матеріалів для ОСББ-учасників програми буде нижчою за ринкову.

“Так, якщо сума залучених коштів складе понад 100 тис гривень на такі заходи, як заміна вікон у під’їздах, систем освітлення, встановлення лічильників тепла, то у результаті близько 37% витрат відшкодує уряд, а ще 9% – місцева влада, – пояснює фахівець. – Вартість заходів для ОСББ становитиме лише 54%, тоді як економія витрат на комунальні послуги для однієї квартири складе 99 грн. у місяць, а платіж за кредитом – лише 8 – 29 грн. у місяць”.

Якщо ОСББ залучить 500 тисяч гривень на 5 років, то зможе провести комплексні заходи з утеплення: облаштувати індивідуальний тепловий пункт, частково утеплити будівлю або встановити тепловий насос чи сонячний колектор.

«В такому випадку держава теж відшкодує близько 37% витрат, а місцева влада – ще 9%. – наголошує Сергій Савчук. – При цьому кожна квартира економитиме на комунальних послугах 174 – 483 гривень у місяць, а за кредитом платитиме 27 – 97 грн. у місяць».

ОСББ: Як утеплити квартиру і платити по кредиту 8-129 гривень у місяць

Залучивши 1 млн гривень на 10 років ОСББ зможе провести комплексну термомодернізацію будинку. При цьому кожна квартира економитиме на комунальних послугах 381- 413 гривень у місяць, а за кредитом платитиме 28 -129 гривень у місяць.

“У будь-якому з цих сценаріїв витрати ОСББ становитимуть близько 55% від загальної суми коштів, залучених на утеплення, – підкреслив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. – Тобто, отримуючи Урядове та місцеве відшкодування, навіть сплачуючи відсотки за кредитом, ОСББ фактично має можливість придбати необхідне йому обладнання та матеріали за половину його ринкової вартості”.

Наразі учасниками Урядової програми з енергоефективності стали 336 ОСББ, які взяли в кредит більше 33 млн гривень.
ОСББ: Як утеплити квартиру і платити по кредиту 8-129 гривень у місяць
Зокрема, з 15 по 21 серпня 2016 року до програми приєдналося 9 ОСББ, залучивши разом майже півмільйона гривень на енергоефективні заходи.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *