Один напівпідземний контейнер замінює три звичайні, нейтралізує запахи й уберігає сміття від розкидання

Один напівпідземний контейнер замінює три звичайні, нейтралізує запахи й уберігає сміття від розкидання

У 2019 році у Чернігові встановили 100 напівпідземних контейнерів для роздільного сміття.

Проект реалізувала житомирська компанія Elkoplast-Україна, передає Times.Zt.

«Незабаром обласний центр планує замінити сміттєві контейнери по всьому місту”, – зазначають в компанії.

У напівпідземних контейнерах вміщається максимум 1 тонна сміття, тому для вилучення відходів не знадобиться важкий кран. Для вивозу такого сміття фірма пропонує спеціально оснащену машину МАЗ вартістю у 3,5 млн грн. Ця машина за раз забирає вміст двох баків, тобто близько 2 тонни сміття.

“Один напівпідземний контейнер замінює три звичайних, – наголошують у Elkoplast-Україна. – Він нейтралізує неприємні запахи навколо себе, а також закриває тваринам та людям без постійного місця проживання доступ до відходів – як результат сміття не розкидається».

У Житомирі напівпідземні контейнери для роздільного збору відходів планують встановити в мікрорайоні Сурина гора (Малікова). «Декілька років тому ми разом радником мера Житомира Юрієм Антиповим розробили проект впровадження напівпідземних контейнерів на Малікова, – пояснив представник житомирської компанії Elkoplast-Україна. – Однак Через брак фінансування міська рада тоді його відклала».

Один напівпідземний контейнер замінює три звичайні, нейтралізує запахи й уберігає сміття від розкидання

Житлово-комунальна комісія також розглядала варіант підземних контейнерів, однак відхилила його через значно вищу вартість і проблеми з обслуговуванням взимку: така система буде блокуватися через сніг, лід та намерзання.

«На Малікова встановлено 14 майданчиків зі збором сміття, тому однієї машини для вивозу не вистачить, – зазначають комунальники. – Вартість одного такого контейнерного майданчика складає близько 70-80 тис грн та не включає вартість проєктної документації й установки».

Члени комісії одноголосно проголосували, щоб винести рекомендацію для розгляду питання на сесії Житомирської міської ради.

Джерело: ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *