НА ПРИІРПІННЯ ЧЕКАЄ ГЕОПОЛІТИЧНИЙ ПЕРЕДІЛ

У Приірпінні намічається суттєве політичне пожвавлення. Ухвалення Верховною Радою України законопроекту № 6466 про внесення змін до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» дозволяє з 1 травня приєднувати селища й села до міст обласного значення без додаткових виборів. Що це означає на прикладі нашого Приірпіння розглянемо далі.

НА ПРИІРПІННЯ ЧЕКАЄ ГЕОПОЛІТИЧНИЙ ПЕРЕДІЛ

Ворзель відійде перший

Зважаючи на родинні зв’язки голів Ворзеля та Бучі, Лариси та Анатолія Федоруків, не складно передбачити, що селище Ворзель з-під порядкування Ірпеня до міста обласного значення Бучі перейде швидко, що називається, «без шуму і пилі». Також немаловажним фактором є те, що Федорук не тільки в апаратних іграх, а й в організаційному плані роботи зі створення ОТГ відчутно перевершує свого кума Карплюка.

 

КіНОшники розведуть селюків?

Натомість місто обласного підпорядкування Ірпінь зможе приєднати так само без виборів село Михайлівка-Рубежівка разом із Забуччям та Козинцями. Хоча тамтешня влада ще має нагоду поторгуватися куди краще податися на три боки: до Бородянської, Ірпінської чи Бучанської ОТГ. Згадані села начебто вже «заручені» з Ірпінем. Але ж… у політичному житті зради трапляються значно частіше, ніж у звичайних людських взаєминах. Навряд чи погодяться згадані місцеві ради з сільськими головами за просто так «із князі в грязі».

Звісно Ірпінські КіНОшники вміють селюків розводити красивими обіцянками-цяцянками. Наприклад, на їхніх землях «построить город-сад», в якому нинішні сільські депутати та голови стануть садівниками. Подивимося, як станеться в цьому конкретному випадку?

Наразі для самого Ірпеня приєднання Михайлівки-Рубежівки й навколишніх сіл – зараз це додаткове навантаження на міський бюджет та соціальну інфраструктуру. Забудовники сподіваються, що воно стане вигідним у перспективі, якщо у цих селах почнеться масова забудова. Наразі ситуація така, що й набудованого в Ірпені продати не можуть. Попри давно задекларовані Карплюком наміри-заклики, аби Ірпінь ширився забудовами на окраїни міста, у реальності все виходить з точністю до навпаки – наймаститіші забудовники пруться у центр міста поближче до траси Ірпінь–Романівка–Київ, винищуючи ліси й історичний приватний сектор міста.

НА ПРИІРПІННЯ ЧЕКАЄ ГЕОПОЛІТИЧНИЙ ПЕРЕДІЛ

Гостомель: вибори або смерть!

Не в приклад Ірпеню і Бучі – Гостомель наразі не місто взагалі, тим більше не обласного значення. Він не може утворити свою ОТГ та приєднати прилеглі села без позачергових виборів.

Відтак, не складно передбачити, що на Озера й Горенку уже з 1 травня почнуть зазіхати Буча й Ірпінь, користуючись тим, що у них уже будуть свої ОТГ, а в Гостомелі – ні. Тож зрозуміло, що «заручені» з Гостомелем Озера намагатиметься спокусити Буча, користуючись спільною межею з Бучанською ОТГ. Допоки не буде створено окремої  Гостомельської ОТГ – на Горенку, і власне на сам Гостомель зможе зазіхати Ірпінь, маючи спільну межу. Із 1 травня для цього достатньо буде рішення місцевої ради, яка може піти проти волі Громади. Наприклад, у випадку з Гостомелем – достатньо 14 голосів з 26 депутатів на чолі з селищним головою. Тепер вже зрозуміло чому  Карплюк нещодавно розпочав з Гостомельською владою до цього не бачено щедре бюджетне «залицяння» із засиланням свого «козачка» в папасі.

Словом, аби наразі планованій Гостомельській ОТГ не втратити села, й самому древньому козацькому селищу не підпорядкуватися під Ірпінь – потрібно чимшвидше ініціювати й провести свої вибори.

 

Коцюбинському ближче до Києва

Наразі йде активна мітингово-кабінетна війна за Коцюбинське. Між Ірпінем, Києвом та прихильниками незалежного його існування. Скажемо відверто, в останніх окрім амбіцій немає реальних соціально-економічних важелів. А в боротьбі Києва й Ірпеня зрозуміло, що більше шансів на перемогу в столиці. Розклади десь такі самі, якби, наприклад, Кличко з Карплюком зустрілися у боксерському рингу. Тож у нинішній боротьбі за владу у Коцюбинському природно більше шансів у тих, хто відстоюватиме київський вектор розвитку селища.

 

Юля СВІЧКОГАС

 Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “НА ПРИІРПІННЯ ЧЕКАЄ ГЕОПОЛІТИЧНИЙ ПЕРЕДІЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *