Лише 4% сміття в Україні переробляється або утилізується на сміттєспалювальних заводах

4% у порівнянні з 70% побутових відходів, що сортуються і переробляться в Європі. Про це заявив президент Громадської спілки «ЕРА України» Олександр Ігнатенко, інформує ресурс Rian.com.ua.

Лише 4% сміття в Україні переробляється або утилізується на сміттєспалювальних заводах

«В Україні 96% всіх відходів відвозять на полігони. Крім того, тільки 78% населення знають, що таке послуга з вивезення побутових відходів. Тобто, решта населення, переважно в сільській місцевості, взагалі нічого про це не чули, і ті відходи, які утворюються в їх домогосподарствах, потрапляють на несанкціоновані сміттєзвалища, в лісосмуги. Щорічно в країні виявляється близько 30 тисяч таких несанкціонованих звалищ», – сказав Ігнатенко.

За його словами, п’ята частина всіх існуючих в Україні полігонів із захоронення відходів не відповідають навіть українським екологічним нормам або через перевантаженість, або за нормами щодо захисту навколишнього середовища.
Також еколог зазначив, що у Європі 70% відходів сортується і переробляється, а 30% йде на забезпечення енергетичних потреб: підігрів води, опалення або вироблення електроенергії.
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *