Кобзарський Спас в Ірпені (+ фото, відео)

Давні традиції кобзарювання минулої суботи на Спаса продовжили у нашому Ірпені. Його новітня історія тісно пов’язана з кобзарством. Адже саме в Ірпені на вулиці Українській прожив останні роки свого життя панотець Кобзарського цеху Микола Петрович Будник. Сюди до нього приходили учні переймати кобзарські науки – від майстрування інструментів до виконання на них пісень, дум і псальм.

Тож на Спаса до нас завітали кобзарі з різних куточків України. Вшанували пам’ять свого панотця. Потім на центральній площі Ірпеня провели показовий майстер-клас з виготовлення старосвітських музичних інструментів. На цьому відео можна переглянути як майструє старосвітську кобзу відомий художник і майстер музичних інструментів ірпінчанин Сергій Перехожук.

 

Далі були виступи кобзарів, які могли побачити й послухати всі охочі, хто завітав цього дня на центральну площу Ірпеня. На цьому відео виконання маршу українських націоналістів «Зродились ми великої години…» кобзарем зі Львова Андрієм Селецьким.

 

До уваги наших читачів фото зі Святкування кобзарського Спасу в Ірпені.

Загалом такі події краще дивитися й слухати безпосередньо. Тому хочемо подякувати усім учасникам і організаторам цього дійства та побажати, аби подібні заходи проводилися в Ірпені частіше.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *