Книга про Івана Піддубного в ліцеї Івана Богуна

Нащадок родоводу незламного богатиря Івана Піддубного зустрівся з курсантами в Київському ліцеї імені Івана Богуна, презентувавши книгу «Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України». Захід пройшов під егідою літературно-мистецьких зустрічей: «Я українець і маю розум переможця», започаткований викладачем ліцею, письменником Сергієм Мартинюком, який брав участь в битві за Ірпінь.

Ця зустріч була акцентованою на історії та сьогоденні, в ній взяли участь нащадок родоводу Піддубних Сергій Смаглюк та письменник Валентин Собчук, який був співавтором книги.

Сергій Смаглюк народився на малій батьківщині богатиря поблизу села Красенівки на Черкащині. Тож він з дитинства чув багато розповідей про світову легенду, якими поділився з курсантами, наголошуючи чому сьогодні важлива постать Піддубного, бо це частина нашої вкраденої історії, а його життєвий шлях є прикладом відстоювання свого національного коріння, адже богатир не побоявся кинути виклик тодішньому режимові, який боровся з усім, що нагадувало про Україну, виправивши в своєму паспорті, закресливши в графі національність «русский» на українець. За це Піддубний потрапив до катівні НКС, де зазнав тортур, але не зломився.

Життя Піддубного сповнене боротьби не тільки на спортивній арені, він був незламним перед сталінським режимом, не пристосовувався до нього, хоча змушений був продати всі свої нагороди, щоб купувати хліб. Ми зараз боремося на всіх фронтах не за хліб насущний, а за нашу свободу, за яку поклали життя багато поколінь, імена цих героїв викреслювали з нашої пам`яті. Сьогодні ми повертаємо нашу історію з усіма нашими героями, демократичними цінностями. Ця битва нагадує легенду про поєдинок слабко озброєного Давида з велетнем Голіафом, але хоч в того було більше сили і зброї, але з Давидом був Господь, тому він переміг велетня його ж мечем! Бо неспроста наші предки казали, хто до нас з мечем прийде, від нього й загине.

 Агнешка НОВАК

Юля СВІЧКОГАС

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *