Ірпінський дерибан не зупинить і коронавірус

Підтвердженням цьому стала сьогоднішня 79 сесія Ірпінської міськради, яка пройшла у закритому від громадськості режимі через оголошений карантинний стан, викликаний епідемією коронавірусу. Власне, окрім зовнішнього антуражу нічого не змінилося. Ті ж самі дії депутатів тільки в масках.

Заради справедливості варто зазначити, що сьогоднішню сесію повним складом зігнорувала фракція «Солідарність жінок України» (голова Ольга Олійнич), від ВО «Свобода» прийшов лише один депутат Лаврентій Кухалейшвілі, який скоро залишив сесійну залу через незгоду із депутатською більшістю.

На початку сесійного засідання виступила громадська активістка Михайлина Скорик. Вона звернула увагу на «хаотичну забудову Ірпеня, яка збурює населення та вбиває довіру до влади, що недопустимо у цей період».

Ірпінський дерибан не зупинить і коронавірусЗокрема, Михайлина звернула увагу на будівництво на центральній площі міста між будинками 3-А і 5 вулиці Шевченка «гаража, аптеки чи невідомо чого», яке належить піарникові Карплюка Петру Щербині. Михайлина Скорик повідомила про звернення мешканців двох прилеглих багатоповерхових будинків – це близько тисячі людей, які стурбовані й обурені цим будівництвом, а також двома гаражами у дворі будинку 3-А – їхнього спільного майна, яке було віддано іншим людям.

Депутат Лаврентій Кухалейшвілі закликав не голосувати за питання затвердження детального плану території земельних ділянок у квадраті між вулицями Найкраща, Захисників, Прибережна, Ломоносова. Ця скандальна ділянка розміром понад 8 гектарів «пережила всіх мерів – два рази Скаржинського, дерибанника Бондаря, але не пережила Карплюка…». Йдеться про наміри забудови в районі Кургана, проти якої виступає громадськість, й де нещодавно було вирізано без дозволів 60 дерев, після чого затримано поліцією будівельну техніку.

Також депутат Кухалейшвілі наголосив на неприпустимості забудови заплави Ірпінь-річки: «Ви вже прийняли детальний план території, який передбачає 40 тисяч нових мешканців, 12 тисяч квартир, 76 будинків! Ви думаєте взагалі, що із цим містом буде?! Чи як остарбайтери –  прийшли на одну сесію, заробили і пішли! І байдуже, що буде з тими людьми!».

Проте депутатська більшість не дослухалася до думки Громади, тиснула на кнопки для голосування, як і раніше при Карплюку, вирішуючи його дерибанні та свої дрібніші шкурні питання.

Привернув увагу один цікавий момент. Коли дійшла черга до вирішення забудовницьких питань зі зміни цільового призначення під багатоквартирне будівництво на початку вулиці Лермонтова, екс-очільниця Ірпеня Анастасія Попсуй залишила сесійну залу. Випадковість це чи вона знає щось більше? У будь-якому разі й без неї вистачило голосів для прийняття згаданих рішень, позаяк на звітну сесію поприходили навіть ті депутати, що раніше місяцями прогулювали пленарні засідання. Не злякалися вони навіть коронавірусу.

Загалом склалося враження, що депутати від нинішньої провладної більшості навіть після смерті продовжуватимуть дерибан. Тим паче, що в Ірпені вже є прецедент, коли покійник освоював бюджетні мільйони, займаючись будівництвом.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості 79 сесії Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *