Ірпінська влада після порівняння із Путіним пішла на поступки Громаді

Такий висновок можна зробити із засідання 78 сесії Ірпінської міськради, яке відбулося сьогодні, 19 лютого. Як відомо, у попередньому засіданні тиждень тому було зроблено перерву.

Ірпінська влада після порівняння із Путіним пішла на поступки Громаді

Перед міськрадою зібрався мітинг студентів та викладачів УДФСУ на чолі з його ректором Павлом Пашком. Причиною його стала спроба наміру Ірпінської влади відібрати землю, яка належить Фіскальному  університету (колишня Податкова академія). «Путін вкрав Донбас і Крим, а ви хочете забрати наш парк!», – таким був лейтмотив звернень студентів до міської влади.

До уваги читачів відео цього зібрання:

Йшлося про питання порядку денного під № 27, в якому значилося розробка проекту землеустрою для відведення земельної ділянки за адресою вул. Університетська, 24-в у власність приватній особі. Іншими словами, Ірпінська влада надумала забудувати невеличкий сквер навпроти центрального входу до фіскального вузу.

Проте внаслідок тиску студентів та керівництва УДФСУ владі довелося «дати задній хід», відмовившись від своїх планів. Аби розрядити обстановку на початку засідання  депутати проголосували за те, щоб вилучити це питання із проекту порядку денного. Це безпрецедентний випадок у новітній історії комп’ютеризованого голосування. Раніше такого не було! Керівництво ради в таких випадках посилалося на те, що начебто комп’ютерна програма написана таким чином, що не можна вносити зміни до проекту порядку денного. Цього разу виявилося, що можна, якщо сильно припекло владі. Відтак, студентська частина протестного електорату, задовільнившись  досягнутим, пішла від міськради на навчання.

 

У сесійній залі цього разу все відбулося порівняно спокійно, позаяк влада зробила належні висновки із попередніх сесійних подій. Сесія тривала менше півгодини. Без концертів і нагороджень. Єдиним ліричним відступом стало привітання з Днем народження найстаршого депутата Василя Пікулика.

Далі спокійно надали слово Михайлині Скорик-Шкарівській. «Вам слово – тільки не бийте нікого», – зазначив головуючий на засіданні Андрій Літвинов.

Михайлина Скорик-Шкарівська нагадала про події шестирічної давнини на Майдані, причиною виникнення якого назвала те, що влада не дослухалася до думки Громади. Відтак, вона закликала владу зробити висновки, аби не повторювати помилок, принаймні, у масштабах Ірпеня. Далі її виступ стосувався нинішньої дитячої лікарні по вул. Давидчука. Точніше, трьох ласих для забудовників гектарів території довкола неї. Скорик попросила організувати депутатські слухання, аби зберегти цей та інший медичні заклади від переселення та забудови їхніх територій.

Під час розгляду надання дозволів на розробку проектів землеустрою депутатка Ольга Олійнич звернула увагу головуючого на відсутність у деяких пунктах адрес земельних ділянок. Головуючий спочатку пообіцяв повідомити адресу відголосованої ділянки після сесії, а потім сказав, що вона є в проектах рішень. «Згідно з регламентом адреса має бути вказана у порядку денному!», – наполягала Ольга Романівна. Після чого маріонетковому в. о. міського голови не залишилося нічого, як зігнорувавши зауваження Олійнич, пробурмотіти: «Наступне питання…».

Наступним відхиленням від монотонного голосування стали три питання затвердження проекту землеустрою ПАТ «СМАЙЛ ІНВЕСТ» в Романівці. Там понад трасою Ірпінь–Київ згадана організація має намір збудувати супермаркет. Депутат від цього округу Олександр Бурчак наголосив на тому, що дане рішення також передбачає комплекс заходів, з-поміж яких встановлення у Романівці пристроїв штучного уповільнення руху, які були зняти три місяці тому рішенням виконкому.

Далі депутати вже традиційно «продинамили» питання Л.П.Ковальчук стосовно зміни цільового призначення двох земельних ділянок, на яких вже півтора року тому збудовано багатоквартирний будинок, за який сплачено належну пайову участь живими грошима у бюджет. Цього разу голосування пройшло спокійно й монотонно – без виступів, скандувань та з’ясувань стосунків.

Наприкінець засідання маріонетковий ведучий взагалі осмілів до того, що почав робити закиди на адресу деяких відсутніх опозиційних депутатів. Літвинов докоряв депутату Сергію Глиняному, що той не ходить на сесії міськради. Це при тому, що на позаминулій сесії Літвинов вперто намагався не помічати Глиняного й не дав йому слова. Справді, варто Сергію Глиняному та іншим опозиційним депутатам приходити на сесію та виступати з усіх питань порядку денного, аби Літвинов та його ляльководам не дати розслаблятися, як сьогодні під завісу сесійного засідання.

Взагалі таке відчуття, що влада заспокоїлася, відчувши незгуртованість різноманітних сил, які з тих чи інших питань перебувають до неї в опозиції. А хотілося б, щоб всі, відкинувши амбіції, не давали можливість владі розслаблятися, і шукали те, що об’єднує, виступаючи одним фронтом. Тоді і результат буде кращим!

 

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості  78 сесії Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *