Ірпінська студентка посіла призове місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі

Відбувся фінал Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса, який визначив переможців. Вікторія Кашинська – студентка Університету державної фіскальної служби України та учасниця музичної студії Благодійного фонду «Крила Перемоги» посіла ІІІ місце з роботою «Сонети Шекспіра в українській музиці» (у перекладі Дмитра Паламарчука, покладені на музику Юрієм Блінніковим), – повідомляє на своїй сторінці в Фейсбук її науковий керівник Олена Плаксіна.

Ірпінська студентка посіла призове місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі

На конкурс подали 79 робіт від представників 20 університетів, зокрема з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Географія шекспірівського конкурсу доволі широка, адже проекти надійшли з різних куточків України: тут є і захід (зокрема, Тернопіль), і схід (Харків); представлено і північ (Суми), і центр (Полтава, Кропивницький), і південь (Миколаїв). Лідером за кількістю поданих проектів стало місто Запоріжжя, адже саме тут функціонує Український міжуніверситетський шекспірівський центр, який є добре знаним у світі осередком українського шекспірознавства.

Запорізькі студенти представили на розгляд журі понад 30 робіт (Запорізький національний університет – 16, Національний університет «Запорізька політехніка» – 13, Класичний приватний університет – 5).

Ірпінська студентка посіла призове місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі

До конкурсу долучилися не тільки студенти-філологи: свої проєкти представили майбутні театрознавці (Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського) і політологи-міжнародники (Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка), аудитори (Університет державної фіскальної служби) і сурдоперекладачі (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені В. Вінниченка).

У фіналі шекспірівського конкурсу за перемогу змагалися автори 45 проєктів, які за результатами попереднього туру визнані кращими. До складу журі входили відомі шекспірознавці не лише з усієї України, зокрема, професор Наталія Жлуктенко (Київ), професор Ольга Бандровська (Львів), професор Олександр Пронкевич (Миколаїв), але і з зарубіжних університетів: професор Ірина Рима Макарик (Оттава, Канада), доцент Дар’я Лазаренко (Софія, Болгарія). Журі очолює доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, керівник Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру Наталія Торкут (Запорізький національний університет).

Ірпінська студентка посіла призове місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі

Фіналісти конкурсу отримали грамоти від ректора Запорізького національного університету професора Миколи Фролова. Для університетських бібліотек у подарунок від Українського шекспірівського центру ЗНУ передано комплекти шекспірознавчої наукової літератури. Переможці конкурсу нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *