Екологічний будинок за 1035 доларів надрукували на принтері

Екологічний будинок за 1035 доларів надрукували на принтері

Італійські інженери надрукували бюджетний екологічний будинок з піску, глини, соломи, рисового лушпиння та вапна. Проект реалізувала компанія WASP, яка створила величезні 3D-принтери трикутної конфігурації.

Будиночок Gaia створили за допомогою модульної системи друку Crane Wasp, що отримала назву «безмежний 3D-принтер». Принтер, робочий діаметр якого складає 6,6 м, а висота – 3 м, швидко монтується і розбирається – для цього знадобиться всього два чоловіки і дві години.

Екологічний будинок за 1035 доларів надрукували на принтері

Система була розроблена для зведення великомасштабних конструкцій з використанням матеріалів, узятих прямо на місці будівництва (розробники назвали це «нуль-кілометровою архітектурою»). Причому для збільшення будівельної площі не потрібно її повне покриття принтерами, оскільки принтер «легко реконфігурується і настроюється в залежності від еволюції архітектурного проекту».

Демонстраційний об’єкт був надрукований за десять днів і обійшовся всього у 1035 доларів США. У вартість включені вікна, двері, термоакустична ізоляція, світильники і захисні покриття. Суміш для друку на 25% складалася з місцевого ґрунту, глини та піску, на 40% – з соломи, ще на 25% – з рисового лушпиння і на 10% – з гідравлічного вапна.

У будинку використовується технологія пасивного сонячного нагріву і природна вентиляція.

У компанії впевнені, що новий принтер буде дуже затребуваний у будівництві вже в найближчому майбутньому, оскільки значно здешевлює кінцевий продукт.

Джерело: ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *