ІРПІНСЬКА «БЕРЕГИНЯ» ПРИВЕЗЛА «ЗОЛОТО»

з фестивалю автентичних колядок та щедрівок «Різдвяний передзвін, що відбувся  на Рівненщині.

Відомий народний фольклорно-етнографічний гурт «Берегиня» (керівник – Віталій Коваленко) Ірпінського Будинку культури здобув перше місце на згадуваному фестивалі селі Кричильськ Сарненського району Рівненської області.

Меценатом поїздки став депутат Ірпінської міської ради Юрій Прилипко. Вже багато років Юрій Ілліч допомагає фольклорному колективу «Берегиня» в поїздках на численні фестивалі та конкурси до Київської, Рівненської, Житомирської, Львівської областей, а також до республіки Білорусь. Завдяки його підтримці творчий склад ансамблю оновив костюми та сценічне взуття.

У фестивалі взяли участь фольклорні колективи з Рівненської, Черкаської та Київської областей. Понад три години лунали споконвічні колядки, щедрівки та релігійні канти, прославляючи Новонародженого Христа, відбувалося цікаве театралізоване дійство «Поліський вертеп» та загальна всенародна коляда. Делегація з Ірпеня гідно представила Київщину на фестивалі. Окрім виконання традиційних колядок й віншувань фольклорний гурт «Берегиня» подарував господарям фестивалю пишний коровай та пам’ятні подарунки. Зважаючи на те що, фольклорне дійство проходило напередодні великого православного свята Богоявлення – представники Ірпінського регіону подарували церкві Покрови Божої Матері (с. Кричильськ) велику храмову ікону «Хрещення Господнє». З цього приводу керівник колективу Віталій Коваленко, вручаючи ікону зазначив: «Нехай цей чесний образ прикрашає Вашу церкву й буде доброю духовною згадкою про нашу зустріч на радість всім прихожанам та жителям села Кричильськ».

Хочеться сказати, що вже не вперше ірпінці відвідують Сарненський район. Багато років учасники фольклорно-етнографічного колективу «Берегиня» товаришують з фольклорним гуртом «Горлиця» (керівник – Валентина Харечко) с. Кричильськ. Разом з цим чудовим автентичним гуртом виступали на багатьох фестивалях та конкурсах прославляючи народні традиції рідного краю.

Завершився фестиваль гучною всенародною колядою та піснеспівом многоліття Українській землі. Учасники дійства отримали дипломи та пам’ятні подарунки.

 

Автор: Валентин СОБЧУК

ПЕРЕГЛЯНУТІ ВСІ ФОТО МОЖНА ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *