Сьогодні зранку на 61 сесію Ірпінської міської ради депутати сходилися якось кволо, неохоче. На призначену 9 годину початку зібрання з’явилися лише опозиційні депутати-свободівці та представники Громади, яка не бажала прийняття Генерального плану Ірпеня у такому вигляді, як його «протягли» КіНОшники на фейкових Громадських слуханнях 30 листопада. Незважаючи на те, що цього питання не було в порядку денному (його мало не «клешнями виривати» довелося опозиціонерам за день до сесії), громадськість була напоготові, знаючи, що від ірпінської поки що влади можна чекати чого завгодно.
Найбільш «скорострільне» пленарне засідання
Сесійне засідання тривало буквально 10 хвилин. Це з прослуховуванням Національного Гімну, затвердженням лічильної комісії, врученням квітів в. о. міського голови Анастасії Попсуй (відзначала день народження два тижні тому). Сама ж робота депутатів звелася до кількасекундного голосування без всякого обговорення одного з трьох питань порядку денного. 21 депутат із 28 присутніх проголосував за приєднання до Ірпеня сіл Михайлівсько-Рубежівської та Козинцівської сільських рад. Про перипетії голосування в Михайлівці-Рубежівці, де не допустили громадськість на сесію, ми вже писали раніше.
В Ірпені на звітній сесії громадськість була присутня, але от з обговоренням цього питання не склалося. Воно відбулося у звичному для КіНОшного режиму стилі – назва питання, 5 секунд на натискання кнопок і рішення прийняте. Після чого головуюча одразу поспішила завершити сесію, незважаючи на ще два питання порядку денного та протести громадськості й опозиційних депутатів. Зокрема, Сергій Глиняний збирався озвучити депутатський запит, але Попсуй не надала йому слова.
Причини та плани поглинання Ірпеня багатоквартирними забудовами
Відчувалося, що КіНОшники дуже поспішають завершити зібрання. Причина поспіху стала зрозуміла пізніше, коли розпочалося найцікавіше – мітинг біля входу до міськради. До місцевої Громади Ірпеня долучилися представники «АвтоЄвроСили», які також виступають проти карплюківського дерибану. Депутати та представники громадськості, які не були почуті «слугами народу», отримали можливість висловити свою позицію.
Громадський активіст Олексій Зіневич розвінчував схеми та викривав причини земельного дерибану. Зокрема, чому в планах забудовників витіснення історичного приватного сектора з центра Ірпеня. Річ у тім, що квартири в центрі міста продаються майже удвічі дорожче, аніж на окраїнах. Хоча собівартість їхнього будівництва – однакова. Тому й вигідно цинічним забудовникам тулити висотки, фактично виживаючи з міста приватний сектор. Подібна ситуація із забудовою заплави Ірпінь-річки. Земля сільськогосподарського призначення має меншу ринкову вартість, ніж під забудову. Скупивши с/г паї, наближені до влади забудовники мають намір затвердженням бажаного їм варіанту Генплану забудувати висотками мальовничу заплаву річки. Тобто, звести будинки на піщано-торф’яному ґрунті, на якому будувати взагалі не можна. До того ж поза межами земель Ірпінської міськради. Але це мало хвилює нинішню поки що владу, так само, як і перенаселення міста.
Ірпінські новобуди фінансує російський капітал
Роками, якщо не десятиліттями, кількість жителів Ірпеня складала близько 40 тисяч людей. За три минулі роки вона зросла до 100 тисяч, а в планах влади зростання до 200 тисяч жителів. Такі цифри навів громадський активіст Святослав Куценко, якого КіНОшники відкликали з депутатів за небажання захищати бізнесові інтереси Карплюка. Також Святослав Куценко у своєму виступі розповів, що чимало новобудов Ірпеня фінансується російським капіталом. Одним зі свідчень цього є зйомки в приміщенні міськради російського телесеріалу, які тривали кілька днів. Активісти зафіксували, як у вихідний день до мерії заносилися кульки кольорів російського прапора.
«Банду – геть!», «Карплюка – до Януковича!»
Подібні факти з невдоволенням сприйняла громадськість. Насамперед кілька сотень воїнів АТО, які прийшли до Ірпіньради, аби висловити свій протест проти діяльності «внутрішніх окупантів» – ненажерливих забудовників.
Адже зелені ліси, луки, річки й озера Приірпіння – це легені не тільки нашого регіону, а й Києва та всієї області. Тому їх не дадуть знищити учасники сьогоднішнього мітингу – воїни, які воювали на Сході України. На цьому наголошували учасники акції під міськрадою, вимагаючи фактичного відсторонення від влади Карплюка.
До слова, він тусувався на сходах міськради перед сесією, але потім десь зник. Також люди вимагали зміни всієї ірпінської влади – перевиборів не тільки міського голови, а й депутатського складу Ірпіньради. Громада скандувала: «Банду – геть!», «Карплюка – до Януковича!».
Тональність виступів учасників акції під міськрадою дедалі підвищувалася. Коли АТОвці запалили файєри – весь фасад міськради опинився в диму. Це було свого роду попередженням тим, хто вперто не бажає дослухатися до думки Громади.
Учасники акції наголошували на її мирному характері. За словами атовців, під час воєнного стану палити міськради «не прийнято, інакше можуть розцінити за провокацію». Допоки що обмежилися зверненням, яке учасники акції протесту спробували передати нинішньому керівництву Ірпеня. Проте нікого з нинішніх фактичних чи формальних очільників міста не виявилося в приміщенні міськради.
19 грудня – можлива спроба затвердження Генплану
Відтак думку Громади можливо вдасться донести 19 грудня, коли планується наступна сесія Ірпіньради, де повинне вирішуватися питання прийняття чи відхилення забудовницького Генплану «розвитку Ірпеня», який активісти охрестили планом «знищення Ірпеня». На цю сесію пообіцяли прийти ще більшим числом учасники сьогоднішньої акції.
Політична ситуація в Ірпені загострюється. З огляду на вищеописані події грудень-2018 видається дуже схожим на лютий-2014, коли люди з Майдану спонукали подати у відставку тодішнього регіонального мера Скаржинського.
Повний відеозвіт про сьогоднішню сесію та мітинг під міськрадою дивіться нижче
Сесія Ірпінської міськради та мітинг, 11.12.18.
Сесія Ірпінської міськради та мітинг, 11.12.18.
Опубліковано Погляд Приірпіння – інформаційна агенція Понеділок, 10 грудня 2018 р.
Також до уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішніх подій в міськраді та на центральній площі Ірпеня