Перед сесією обстріляли автомобіль заступника селищного голови
Друге засідання шостої сесії сьомого скликання в Гостомельскій селищній раді розпочиналося в атмосфері напруги. Рано-вранці на подвір’ї виконкому невідомі обстріляли автомобіль заступника селищного голови Андрія Друзенка, в якому він знаходився і на щастя не постраждав. Кілька депутатів, як повідомила секретар ради Олена Кислиця, з приводу цієї події поїхали у відділ Ірпінської поліції.
Все ж, незважаючи на це, депутатський корпус зібрався в достатній кількості (21 народний обранець), аби розпочати роботу сесійного засідання, котре також не обіцяло швидкого розгляду порядку денного, оскільки на сесію було винесено питання щодо можливості, згідно заяв учасників АТО, виділення по 50 соток земельних наділів під ОСГ (окреме сільське господарство). Напруги додавала й та обставина, що вони вже отримали земельні ділянки під будівництво житла, а закон не зобов’язує цій категорії громадян виділяти землю під ОСГ першочергово. Нагадаємо, право на безкоштовне виділення землі під ОСГ, до 2 гектарів, мають всі громадяни України, причому кожен з нас, згідно закону, може отримати 6 ділянок на різне цільове використання, наприклад під гараж, будинок і так далі. Та тільки проблема, що в пристоличному мегаполісі таких резервів немає, «і земля не гумова», як зауважили депутати, все ж винісши на розгляд згадувані заяви учасників АТО. Хтось із представників громадськості з цього приводу зауважив, що дане питання, це справжня скринька Пандори, і не зрозуміло хто її відкрив.
Буде оновлено скверик біля пам’ятного знаку
Про результат розгляду даного питання розповімо в подальшому, бо на сесійному засіданні ухвалювалося й багато інших нагальних питань, що є актуальними для життєдіяльності селища.
Зокрема депутат Надія Дудник запропонувала колегам ухвалити проект щодо озеленення й модернізації скверу, де знаходиться пам’ятний знак потерпілим і ліквідаторам аварії на Чорнобильскій АЕС. Цього року відзначатиметься 30-а річниця цієї трагічної події. Згідно ініціативи Надії Дудник в згадуваному сквері планується висадження екзотичних рослин, які б тішили око всім жителям Гостомеля та гостям.
Організація, яка впроваджуватиме цей проект, бере на себе зобов’язання доглядати за насадженнями протягом року, і якщо траплятимуться випадки, коли рослини гинутимуть, вони їх замінять. Кошти на даний проект залучатимуться з фонду, котрий сформувався за рахунок відновлювальної вартості знесених дерев внаслідок житлового будівництва (накопичено близько 1 млн. грн.). На згадувану акцію планується витратити близько 200 тисяч грн. Депутати підтримали цей проект.
А от обласну програму «Санітарного очищення селища Гостомель», яку презентував заступник селищного голови Олексій Гончаренко, тривалий час дебатували, висловлюючи різноманітні сумніви, хоча доповідач не раз пояснював, що це лише методичні рекомендації на 300-от сторінках. І лише після того, як селищний голова Юрій Прилипко наголосив, що дану програму вже прийняли 33 населених пункти, і що це може негативно позначитись на процедурних моментах розгляду генерального плану Гостомеля, депутати ухвалили згадувану програму.
Проблема гуртожитків має вийти з глухого кута
Нарешті зрушила з мертвої точки інша тема — аварійні гуртожитки в районі військового містечка по вулиці Остромирська, про неї доповідала депутат Наталія Черінська. Представник від СТОВ «Бучанське» Лариса Павлюк, виступаючи перед депутатами, запевнила, що згадуване підприємство, на балансі котрого знаходиться ця житлова власність, має твердий намір цю проблему вирішувати радикальним шляхом — на місці аварійних гуртожитків будувати сучасні будинки, а людей, які в них проживають, розселити в новобудовах. Наразі шукаються варіанти, як здійснюватиметься цей проект — шляхом залучення інвесторів, тобто коштів громадян, чи капіталу забудовників. На питання депутатів: «чому даний житловий фонд не переводять на баланс селищної ради?», була відповідь, що в такому разі вирішення проблеми може затягнутися в часі, бо селищній раді, щоб знести аварійне житло потрібно буде проводить тендери, а це час, і знову ж, кошти. Селищний голова Юрій Прилипко сказав, що проблема гуртожитків його особисто дуже хвилює, бо це долі людей, тому він докладає всіх зусиль, аби вона вирішувалася. І вже знайшов інвестора, з яким в суботу, тобто 26 березня, планує провести зустріч з жителями одного з гуртожитків і почати оформлювати необхідні документи.
Щоб було світло — треба пофарбувати лампочки?
Дуже емоційно обговорювалася наступна проблема — нестача лампочок в ліхтарях зовнішнього освітлення, яка ще посилюється тим, що люди крадуть лампочки в під’їздах. Заступник селищного голови Олексій Гончаренко — жартома чим всерйоз — запропонував лампочки фарбувати. Від себе додам, що ця проблема, знайома мені ще з 80-х років. і що справді в деяких містах, як от Дніпродзержинську, де розпочинав шлях журналіста, так і робили, і дійсно освітлених під’їздів стало більше — хай у зелений або ж червоний колір.
Шквал емоцій викликало і питання щодо знесення застарілого православного хреста на одному з перехресть військового містечка — з одного боку представники громадськості наполягали його не чіпати, інші наголошували, що він має не естетичний вигляд. Селищний голова запропонував встановити там новий хрест — ідея була підтримана всіма сторонами. Також депутати ухвалили рішення щодо передачі функцій з благоустрою та озеленення селищному ЖЕКу.
Автозупинки можуть зрушити із звичних місць
На сесійному засіданні архітектор селищної ради Володимир Єрмолаєв доповів про ще одне «вузьке місце» в інфраструктурі селища — невідповідність автозупинок вимогам чинного законодавства, котре вимагає аби в даних місцях не було ніяких торгівельних точок чи закладів, бо це може негативно позначитися на безпеці пасажирів. Одна з таких проблемних зупинок — на Склозаводській, де облаштовано аптеку, й де в часи пік збирається багато людей. Більшість була згодна — треба цю зупинку привести у відповідність до чинного законодавства — один із варіантів її перенести. Однак остаточного рішення прийнято не було — питання залишилося відкритим.
Справжнім піком емоцій позначилося згадуване питання щодо виділення 50-и соток землі учасникам АТО, яке озвучував голова Гостомельської Спілки учасників АТО Олексі Табачук. Представники громадськості, й дехто з учасників АТО, були за те, щоб земельні ресурси розподілялися пропорційно і їх вистачило всім, адже війна ще не закінчилася, і до селища повертатимуться інші учасники АТО, котрим може не вистачити земельних ділянок навіть під житло, а не те що 50-и соток під ОСГ. З цього приводу навіть виступив заступник голови Ірпінської Спілки учасників АТО Антон Головенко, який сказав, що в Ірпені це питання розглядається виключно в площині справедливого розподілу. Тобто учасникам АТО виділяють або земельні ділянки, або квартири, й питання виділення ділянок під ОСГ ніхто не порушує.
Олексій Табачук з цього приводу виступив, щоб інвентаризувати всі вільні земресурси, його пропозиція підтримана не була. Все ж, незважаючи на це, депутати 17-а голосами підтримали рішення щодо виділення земель під ОСГ учасникам АТО. Селищний голова Юрій Прилипко, який утримався під час голосування, з цього приводу зауважив: «Дане питання буде переглядатися, оскільки воно повинно задовольняти всіх, а не тільки окремих людей…».
Цікаві страсті мордасті, сріляють і землі вимагають. Може, через земля і обстріляли чиновника.
Це добре, що Ілліч виявив твердість і переглядатиме питання 50 соток, ми з сімєю стоїмо в черзі вже 12 років, а тут хлопці відразу хочутьстати буржуями