Громадський проект: вибороти мільйон на енергозбереження

Мешканці Києва можуть вибороти на реалізацію інфраструктурних та енергозберігаючих проектів мільйон гривень.
Громадський проект: вибороти мільйон на енергозбереження
Про це йдеться у розпорядженні голови КМДА “Про затвердження Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Києва на 2016 рік, передає DreamKyiv.

Проекти, на які загалом виділено 50 мільйонів гривень(1 мільйон гривень – на один проект), будуть відібрані за допомогою громадського офлайн- та онлайн-голосування. Останнє відбуватиметься на базі електронної системи “Громадський проект”.
Кожну заявку розглядатимуть на відповідність 10 районних комісій, до кожної з яких входитиме 11 осіб: п’ять представників громадськості та шість співробітників райадміністрації.

На конкурс мають намір приймати міські проекти, які стосуються безпеки та громадського порядку, дорожньо-транспортної інфраструктури, енергозбереження, комунального господарства, культури та туризму, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, спорту, а також телекомунікацій, зв’язку та інформаційних технологій.

Будуть також розглядатися і проекти розвитку ОСББ, на які столиця виділятиме кошти на умовах співфінансування. Співвласники багатоповерхівки повинні будуть оплатити не менш як 30% загальної вартості проекту.

Подати заявку на участь у конкурсі кияни можуть до 23 жовтня. Для цього необхідно заповнити розміщені наприкінці розпорядження КМДА форми, у яких необхідно вказати, хто є автором проекту та для кого він буде корисним, розписати план заходів з реалізації проекту, його орієнтовну загальну вартість, навести приклади аналогічних проектів. Також необхідно надати копію паспорта та бланк із підписами щонайменше 20 осіб, які підтримали пропозицію.

Голосування за проекти триватиме з 1 по 9 листопада, а вже 15-20 листопада стануть відомі проекти-переможці.
У розпорядженні зазначається, що відібрані проекти мають бути реалізовані протягом 2017 року, однак не уточнюється, хто саме їх втілюватиме – структурні підрозділи КМДА чи команди городян. Наразі також незрозуміло, хто отримає кошти з міського бюджету. У розділі No11 документа зазначено лише: “Після затвердження в установленому порядку бюджету Києва відповідальні структурні підрозділи районних державних адміністрацій КМДА забезпечують реалізацію проекту відповідно законодавству”.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *