ГПУ: Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення

Голова департаменту ГПУ Володимир Гуцуляк заявив, що мерам міст Ірпінь та Буча Володимиру Карпюку та Анатолію Федоруку загрожує від 6 років ув’язнення, а якщо їм інкримінують статтю про перевищення службових повноважень, то строки покарання може бути до 12 років.

ГПУ: Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення

За словами Гуцуляка,  ГПУ спільно з СБУ проводять 31 обшук у рамках справи міських голів Бучі та Ірпеня.

Обшуки проводяться у приміщеннях підприємств та установ, що брали участь у складенні документів на передачу земель.

Зокрема, за словами представника ГПУ, у мера Бучі Федорука вилучені коштовності, гроші та документи. Точну суму прокурор назвати поки не зміг, сам мер наразі перебуває у Бучі.

ГПУ: Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення
Обшук у маєтку Федорука (Фото “Україна молода”)

Також Гуцуляк не виключив можливість втечі мера Ірпеня Володимира Карпюка у зв’язку зі “зливом інформації” у правоохоронних органах чи спецслужбах.

“Якщо це буде підтверджено і ми зрозуміємо, хто поділився такою інформацією щодо таких осіб будуть здійснюватися відповідні заходи”, – зазначив він.

Раніше помічник генпрокурора Валерій Карпунцов повідомив, що співробітники Департаменту ГПУ з розслідування справ у сфері економіки під час обшуків в будинках мера Бучі Анатолія Федорука та його колеги з Ірпеня Володимира Карплюка вилучили документи, що підтверджують інкриміновані їм злочини.

ГПУ: Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення

Чиновників підозрюють у незаконному виведенні з лісового фонду ділянок землі і їх подальшої забудови.

Співробітники Департаменту Генпрокуратури з розслідування справ у сфері економіки, які проводять обшуки в будинках мера Бучі Анатолія Федорука та його колеги з Ірпеня Володимира Карплюка, вилучили документи, що підтверджують злочини.

ГПУ: Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення

Про це розповів помічник генпрокурора Валерій Карпунцов.

“Знайшли документи, які підтверджують дані про різні злочини: починаючи від вирубки лісів і закінчуючи незаконним будівництвом”, – уточнив він.

Карпунцов також уточнив, що документи сортуються за видами злочину. Слідчі також допитують мера Бучі.

“Федорука допитують оперативні працівники, надалі буде направлено клопотання до суду про обрання стосовно нього запобіжного заходу”, – резюмував він.

Крім того, за інформацією Карпунцова, мер Ірпеня вилетів з аеропорту Бориспіль разом з сім’єю за межі України.

Раніше народний депутат Володимир Ар’єв повідомив, що слідчі проводять обшуки у мера Бучі Анатолія Федорука. Його колега з Ірпеня Володимир Карплюк покинув Україну на фоні обшуків.

ГПУ: Мерам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення
Маєток Федорука в Бучі (Фото “Україна молода”)

У ГПУ заявили, що обшуки одночасно за десятьма адресами проводяться за підозрою в незаконному виведенні з лісового фонду ділянок землі і їх подальшої забудови.

Джерело: nv.ua

 

Інші публікації на тему КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *