Тяжкі наслідки вчорашнього вибуху газу в ірпінській «хрущовці» по вулиці Тищенка наводять на роздуми про загальний стан газових комунікацій міста у світлі реконструкцій багатьох наших вулиць.
Вже зрозуміло, що вибух у житловому будинку став наслідком пошкодження газогону через зношення та просідання незакритого дорожнім покриттям ґрунту після недавніх великих «лакмусових» злив.
Наразі тривають обстеження й ремонт газогону та будинків по вулиці Тищенка – у тому районі, де сталося лихо. Проте, вважаю, газовикам потрібно також перевірити усі недавно завершені, а особливо незавершені реконструкції ірпінських вулиць.
Близько місяця тому влада браво рапортувала про завершення двох дорожніх довгобудів – вулиць Підгірної та 8 Березня, які ремонтувалися більше року. А також частини вулиці Зафіри Алієвої, яка ремонтувалася з березня по липень. Одразу після показового велопробігу новеньким асфальтом знайшли чимало недоробок, що називається, просто на поверхні – провали на дорозі, облуплені бордюри, неякісно викладена плитка… А скільки ще недоліків під дорожнім та тротуарним покриттям? Наразі питання відкрите. Відтак, було б цілком доречно газовикам перевірити комунікації на згаданих вулицях. Хоч їхні ремонти й завершили до «лакмусових» злив, але все могло статися протягом таких затяжних реконструкцій, причому далеко не бездоганних, щоб там не говорили з цього приводу очільники Ірпеня.
Особливе занепокоєння у цьому плані викликає наразі незавершений ремонт вулиці Дем’яна Попова, на якій спочатку поклали плитку, але потім передумали й познімали її. Тож нас час «лакмусових» злив дорога і тротуари залишилися без твердого покриття, як і вулиця Тищенка. Тож варто перевірити газогони й на Дем’яна Попова, перед тим, як нарешті таки завершити її реконструкцію. Краще упередити можливу аварію, ніж потім ліквідовувати її наслідки.
Також під зливи потрапило розібране приміщення добудованого корпусу школи № 2. У школі газогону немає, але потрібно обстежити шкільне приміщення щодо можливого пошкодження електропроводки. Оскільки від дощу промокла стеля і стіни другого поверху, і навіть здувся паркет у коридорах.
Вчорашні події на Тищенка повинні стимулювати до пильності. Як простих громадян, які почувши запах газу, мають одразу повідомляти про це аварійній службі. Так і самих газовиків, які мають перевіряти можливі витоки «блакитного палива» та стежити за тиском у системі. У разі його зменшення, перевіряти можливі прориви газогону, перед тим, як «додати газу».
Бо ж всі ми під Богом і над газом ходимо.