Гасити торф прибув Шандра

Сьогодні до польового штабу МНСників, які цілодобово гасять загорання торфу в заплаві Ірпінь-річки,  прибув голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра. Імпровізований брифінг просто неба за його участю та керівництва обласного управління МНС на тлі торф’яної задимленості прояснив загальну ситуацію щодо проблеми загорання.

Гасити торф прибув Шандра

Наразі по всій Україні нараховується 8 осередків займання торф’яних покладів загальною площею близько 35 гектарів. Два таких загорання в Полтавській, одне – в Черкаській, решта – у Київській області. Загалом на Київщині горить близько тридцяти гектарів. Переважно вздовж річки Ірпінь – у Вишгородському районі та найбільше – у Приірпінні.

Гасити торф прибув Шандра

Нещодавно було погашено загорання поблизу Гостомеля (неподалік так званого «Канадського селища») на площі двадцяти гектарів. Зараз МНСники цілодобово борються з вогняної стихією в заплаві Ірпеня поблизу Романівки. Між залізницею та новою трасою Ірпінь–Київ загорілося близько 15 гектарів – половина з яких вже погашено. Ще три гектари торф’яників горять південніше траси з боку масиву Стоянка.

Гасити торф прибув Шандра

Гасінню далеко не сприяє нинішня погодна ситуація – посушлива осінь, сонце і вітер створюють сприятливі умови для поширення таких пожеж. До того ж у Приірпінні, де в 1941-у точилися жорстокі бої, зафіксовано сім вибухів боєприпасів часів Другої світової. Через  що на підмогу вогнеборцям викликано піротехніків. Вони перевірять місцевість на предмет старих мін та снарядів перед тим, як пожежники приступають до виконання своєї роботи.

Гасити торф прибув Шандра

За словами МНСників торф’яні загорання остаточно буде ліквідовано приблизно через два тижні. Аби убезпечитися на майбутнє від подібних пожеж МНСники пропонують взагалі по всій Україні заборонити «ганебну практику» спалювання сухої трави і листя.

Гасити торф прибув Шандра

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Фото Сергій Ковальов, Олександр Наказненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *