Енергетики зажадали від Байрактара $10 мільйонів за підключення заводу до електромережі (+відео)

 

Приєднати до української мережі завод із виробництва «Байрактарів» коштуватиме 10 мільйонів доларів. Про це заявив генеральний директор підприємства Baykar Defence Халук Байрактар ​​в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

За його словами, 10 мільйонів доларів та два роки – такий термін та кошти вимагали в Україні за отримання дозволу на приєднання майбутнього підприємства з виробництва «Байрактарів» до електричної мережі. Також він додав, що у Туреччині підключення до мережі коштує 0 доларів, а дозвіл можна оформити за два тижні.

У цьому інтерв’ю не названо, хто конкретно з українських «прометеїв»  зажадав таку суму за підключення. Хоча не важко здогадатися, що це з тих, кому мало не весь світ допомагає з електрообладнанням. Навряд чи є сенс їм «читати мораль». Варто протидіяти логічними чинниками. Адже можна лишень уявити майбутні тарифи на електрику, якщо по завершенні війни знімуть державні обмеження.

Словом, на цьому конкретному прикладі іще й іще в стонадцятий раз переконуємося у перевагах автономного енергоживлення з відновних джерел енергії. Порахуймо скільки на $ 10 000 000 можна встановити сонячних потужностей. З розрахунку промислових станцій $ 0,5 долара за ват виходить – 20-мегаватна СЕС. До того ж плюс, що надалі не доводитиметься купувати електрику за чималими комерційними тарифами (у них єдина перспектива – зростання!) для підприємств, а користуватися своєю та самим продавати можливі надлишки.

Тому настійно радимо шановному Халуку Байрактару, а також всім іншим підприємцям, які заходять на український ринок – ніколи не зв’язуйтеся з нашими електромережами! Якщо є можливість, то забезпечте свої підприємства автономним живлення з відновних джерел (сонячні панелі, вітряки, теплонасоси). Інакше не оберетеся проблем.

Metni Türkçe okuyunuz

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *