Електронний облік деревини покликаний викорінити контрабанду лісу

Електронний облік деревини покликаний викорінити контрабанду лісу

До кінця жовтня лісгоспи Київщини перейдуть на нову систему обліку лісу: на територіях лісових підприємств області запрацює електронний облік деревини. Влада обіцяє з його допомогою викорінити проблему з контрабандою лісу.

Тим часом, успіх впровадження нової системи обліку залежить від бюджетів самих лісгоспів. І ці позапланові грошові витрати вони повинні встигнути знайти до 1 листопада. Про це розповіла директор департаменту екології та природних ресурсів КОДА, депутат облради Вікторія Кірєєва.

Вона каже, що електронний обіг деревини надасть можливість позбавитися контрабанди та надалі контролювати нелегальний продаж лісів. Так, за допомогою спеціальних чіпів правоохоронні та контролюючі органи можуть здійснювати облік деревини, відстежити місце її вирубки, обсяги реалізації та наявність дозвільних документів.

Також, за її словами, станом на зараз у Київській області тільки дві державні установи мають таке чіпування. У їх числі Київське обласне і по місту Києву управління лісового та мисливського господарства.

А наскільки швидко вдасться лісникам перейти на електронний облік, залежить вже від самих підприємств та їх фінансової спроможності, оскільки чіпування вимагає певних фінансових вкладень.

Джерело: Столичний регіон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *