Електромобіль за $240 на рік: прокат замість покупки

Електромобіль за $240 на рік: прокат замість покупки

Французька компанія Bollore Group вирішила створити в США мережу з прокату електромобілів. Аналогічна мережу Autolib ‘вже існує у Франції; зокрема взяти напрокат електромобіль можна в Парижі, Ліоні і Бордо. В якості транспортного засобу використовується розроблений Pininfarina електрохетчбек, який у Франції називається Bluecar, а в США – BlueIndy.

Автомобілі практично не відрізняються один від одного, правда, для допуску в експлуатацію в Америці, Bollore Group трохи допрацювала електромобіль. Зокрема з’явилися шість подушок безпеки, кондиціонер, нові бампери і більш якісна обробка салону. При цьому основні характеристики однакові: дальність ходу з повністю зарядженими акумуляторами становить 250 км, максимальна швидкість – 120 км/год.

Першим містом, де почалася експлуатація електромобілів, став Індіанаполіс. В даний час там вже побудовано 74 прокатні станції, кожна з п’ятьма зарядними терміналами, а автопарк складається з 230 електромобілів BlueIndy. У перспективі планується довести кількість станцій до 200, автопарк повинен перевищити 500 електромобілів, плюс до цього, в місті планується встановити тисячу зарядних терміналів.

Електромобіль за $240 на рік: прокат замість покупки

Взяти електромобіль напрокат може кожен бажаючий, за наявності водійських прав і спеціального абонемента, вартість якого становить 19,99 доларів в місяць. За перші двадцять хвилин оренди електромобіля доведеться заплатити шість доларів, а потім 35 центів за кожну хвилину. Крім того, існують так звані соціальні знижки, які поширюються, наприклад, на студентів. Річний абонемент обійдеться їм в 30 доларів, а хвилина оренди в 15 центів. Влада Індіанаполіса так само дозволила безкоштовну парковку електромобілів на всій території міста.

Абонементи вже придбали 2100 осіб, які брали електромобіль в оренду за останні дев’ять місяців 21500 раз. Найчастіше електромобілі орендують, щоб доїхати до аеропорту або на роботу. Як зазначається, оренда електромобілів змусила багатьох жителів Індіанаполіса відмовитися від другого автомобіля в сім’ї, який тепер, на їхню думку, просто не потрібен. У перспективі Bollore Group планує будувати прокатні станції і зарядні термінали і в інших американських містах, вважаючи, що оренда електромобілів має велике майбутнє.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *