Екологи завітали на озеро Ворзеля й провели експрес-аналіз якості води (відео)

Екологи завітали на озеро Ворзеля й провели експрес-аналіз якості води (відео)

Екологи взяли проби води з озера у Ворзелі. Прямо на березі додали реактиви. Провели експрес-тест води, який засвідчив 4 міліграми на літр різних мінеральних домішок. Все, що менше 5 мл – це дистильована вода. Експрес-аналіз може відрізнятися від офіційних замірів до 10%. Загалом взяті 20 травня показники не сильно відрізняються від норми. Проте, ще не настала спекотна погода. Не має напливу відпочивальників, як це було раніше. Екологи й представники громадськості зійшлися на думці, що для порівняння показників потрібно буде взяти заміри під час купального сезону. Краще всього після вихідних, коли спостерігається злив нечистот в озеро Ворзеля.

Цьогоріч бажаючих купатися в озері Ворзеля не багато. Тож журналістка Юлія Полянська запросила керівництво Бучанської міськради відкрити купальний сезон, аби воно  персонально засвідчило прийнятну якісь води в цьому озері.  Зокрема, персонально запрошено керівника «Бучазеленбуду»  Віктора Галущака.

Місцеві жителі розповідають, що озеро міліє і заростає. Біднішає фауна водойми. Проблеми зі штучним забрудненням озера. Зокрема, щонайменше не зрозумілий правовий статус і принцип господарювання ресторану «Шкіпер». Звичним став забір води 20-кубовими бочками для будівництва. Наразі вже стали непомітними (очевидно замулилися) знайомі місцевим жителям 9 джерел, які живлять озеро Ворзеля.

Детальніше дивіться про все це у відео розповіді Юлії Полянської.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *