Екологія в побуті: кав’ярня повністю відмовилася від пластику

Екологія в побуті: кав’ярня повністю відмовилася від пластику

У Корсуні (Черкаська область) кав’ярня замість пластикового посуду пропонує вафельно-шоколадні стаканчики, трубочки з соломи та паперу, термоси та знижки клієнтам з власними чашками.

На екологічні замінники громадський заклад пейшов два роки тому, передає Інфоміст

«Для бізнесу така ідея не є найкращою: на перших етапах це 100%-ві збитки, але для довкілля – дуже важлива, – каже ініціаторка нововведень, учасниця форуму “ГРАНТуємо зміни 5.0” Наталія Іваненко. – З часом, коли кількість свідомих людей збільшується, еко-вибір дає прибуток: часто беремо участь у фестивалях, на які їздить еко-свідома молодь».

У кав’ярні пропонують трубочки з паперу для холодних напоїв та трубочки з жита для гарячих, продовжує вона. «Паперові трубочки купуємо у постачальника, який продає паперовий посуд, – вони значно дорожчі за пластикові, тому повністю перейти на них складно, – розповідає Наталія Іваненко. – Житні трубочки замовляємо у сусідньому селі, де житні стеблинки сушать, а потім привозять нам».

Екологія в побуті: кав’ярня повністю відмовилася від пластику

Для кави пропонують використовувати вафельні стаканчики з шоколадом усередині. «Ми готуємо каву у молочнику, ви її переливаєте у цей стаканчик і протягом 15 хвилин повинні випити, тому що, якщо пити годину-дві, то почне протікати, – розповідає Наталія Іваненко. – Вафельний стаканчик з кавою обгорнутий папером, щоб брати не було гаряче тримати і для гігієни, і коштує на 12 гривень дорожче».

За словами Наталії Іваненко, клієнтам обов’язково розповідають про всі наявні варіанти.

«Якщо відвідувач не хоче брати вафельні стаканчики, то пропонуємо ще один аналог: продаємо термос, в який можна взяти гарячий напій, – розповідає вона. – Стимулюємо, щоб приходили до нас зі своєю чашкою і отримували знижку».

За словами засновниці ЕКОпростору Людмили Писаревської, кав’ярня у Корсуні долучилися до ініціативи під час проведення днів без поліетилену. «Заклад погодився пропонувати клієнтам альтернативу одноразовим стаканчикам, – зазначила вона. – Вони з радістю підхопили її й почали пропонувати екотовари».

Джерело: ecotown

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *