Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

До Приірпіння завітала екологічна інспекція. Разом із громадською активісткою Людмилою Першин екологи досліджували наші водойми. Цього разу – озера-кар’єри Земснаряд в районі СМУ.

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Вже давно муляють очі нормальним людям і не дають спокою захисникам довкілля купи сміття по берегах водойм та на їхньому дні, густо всіяному всіляким непотребом, який нелюди викидають сюди, неначе на сміттєзвалище.

Мало не на кожному клаптику підходу до озера можна спостерігати засмічення берегів та акваторії озер. Найбільше непотребу – на крутих схилах східної частини озера СМУ з боку гаражного кооперативу. На тих берегах вже десятки років видніються цілі стоси сміття, які із суші плавно переходять в озеро.

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Відтак, природно, що екологи зацікавилися ставленням до даної проблеми з боку гаражного кооперативу та його керівництва. У телефонній розмові керівник гаражного кооперативу на СМУ Володимир Іванович запевняв, що він робить усе для того, аби власники гаражів виносили сміття у належні місця, а не викидали його в озеро. Навіть висловив обурення з приводу окремих несвідомих членів гаражного кооперативу, які густо встеляють брудом береги та дно водойми, порадивши екологам спіймати та показово провчити забруднювачів довкілля. (Ну як з цього приводу не згадати напад на Людмилу Першин одного із членів кооперативу, який став приводом для втручання поліції).

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Але справа забруднення озера з боку гаражного кооперативу виходить далеко за межі даного окремого випадку. На запитання захисників довкілля керівник гаражного кооперативу відповідав непевно і плутано. Начебто гаражний кооператив на СМУ має кадастровий номер і чітко визначені межі. Проте, очевидна одна нестиковка. Або водоохоронні межі озера на СМУ не визначені ірпінською міськрадою, або прилеглі до берегів водойми гаражі, м’яко кажучи, вилізли за межі гаражного кооперативу.

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Випадок нехтування межами гаражного кооперативу можна було спостерігати на прикладі свіжої прибудови до гаражів впритул до дороги між озерами СМУ та Земснаряд. На запитання екологічного інспектора Миколи Криницького керівник гаражного кооперативу спочатку сказав, що дана прибудова схвалена зборами гаражників, потім щось непевно говорив про добросусідські стосунки, але невдовзі зізнався, що дана прибудова  розташована за межами землі гаражного кооперативу на комунальній території міста, відтак гаражна спільнота не має до неї ніякого відношення. Зрозуміло, цей факт також було зафіксовано в протоколах екологів та викликаної ними поліції.

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

По ходу перевірки екологи виявили стік нечистот в озеро Земснаряд із каналізаційного колектора, прокладеного від підприємства «Поліпласт» до вулиці Гостомельське шосе. Даний факт також зафіксований для відповідного звіту в Державну екологічну інспекцію.

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Підсумовуючи сказане, звертаємо увагу на головний підсумок перевірки довкілля двох озер Приірпіння – екологи разом із Людмилою Першин провели розвідку перед наступним етапом прибирання сміття на берегах та в акваторії озер району СМУ та Земснаряду, долучитися до якого запрошують усіх охочих людей доброї волі.

Екологічна інспекція на озерах Приірпіння

Олександр НАКАЗНЕНКО

Читайте також:

Прибираючи довкілля, люди знайшли бойові патрони (+ фото)

 

 

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *