День Ірпеня святкуватимемо 30 вересня – 1 жовтня

Плани заходів відзначання цьогорічного Дня міста розглядали на сьогоднішньому засіданні Виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

Його провели досить несподівано і в незвичний час. У перший вівторок вересня о 8-й ранку. Чимало бажаючих бути присутніми дізналися про це засідання за годину до його початку. Відтак, багато хто з представників непідконтрольних владі ЗМІ запізнилися, або ж взагалі не змогли прибути на звітне засідання.

Розпочалося воно не рівно о восьмій, а з 20-хвилинним запізненням. Протягом цього часу тривала інтрига щодо головуючого на сьогоднішньому засіданні. Її розвіяв Дмитро Христюк, забігши з коридору до зали, де звично проводяться засідання виконкому. Вибачившись за запізнення перший заступник кинув фразу такого змісту, мовляв, щойно з Києва, де вони були разом з міським головою Карплюком, який і зараз там вирішує справи…

День Ірпеня святкуватимемо 30 вересня – 1 жовтня

Відтак, одним з питань порядку денного, внесених з голосу, виявилося звернення Ірпінського виконкому до Шевченківського райсуду Києва з проханням не відстороняти від посади першого заступника міського голови Дмитра Христюка. Хоча наразі такого рішення суд не приймав, але члени виконкому про всяк випадок вирішили перестрахуватися з цього приводу, прийнявши таке звернення (сам Христюк, як зацікавлена особа, не брав участі у цьому голосуванні). До слова, на звітному засіданні він виявився єдиним присутнім з трьох заступників Ірпінського міського голови – не було ні Лідії Михайльченко, ні Наталі Семко.

Обговорили питання організації цьогорічного Дня Ірпеня, яке заплановане на суботу-неділю 30-го вересня і 1-го жовтня. Головним святковим майданчиком стане центральна площа Ірпеня між міськрадою та бібліотекою. У рамках заходів також заплановано проведення фестивалю «Book Fest» на території парку БТП, який обіцяють відкрити до Дня міста. Розгляд на звітному засіданні питання про наданням дозволу на проведення святкових заходів у парку Будинку письменників викликало сумнів у члена виконкому Миколи Головкевича: чи не перевищує повноважень Ірпінський виконком, приймаючи подібне рішення, оскільки це власність НСПУ. На що секретар Ірпіньради Юрій Денисенко відповів буквально наступне: «Питання в тому, що земля ця – наша. Вона знаходиться в користуванні у Спілки письменників». Ось так, керівництво і члени НСПУ, цитую це для вас спеціально, щоб знали де чия земля і хто вважає її своїм власником! Відтак, члени виконкому проголосували за дозвіл на проведення згаданого фестивалю на території парку Будинку творчості письменників «Ірпінь».

За поданням Управління освіти і науки внесли зміни щодо вартості харчування школярів пільгових категорій, збільшивши її з 13 до 18 гривень на добу. Дані витрати закладам харчування покриватимуться за рахунок міського бюджету. Безплатно харчуватимуться діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені, діти батьків, які загинули в АТО, або стали інвалідами, а також діти, батьки яких на даний час мобілізовані в АТО. Христюк запевнив, що всі згадані пільгові категорії дітей мають харчуватися за рахунок міського бюджету, попросивши «усім донести, щоб не було такого, що дитина підпадає під пільгову категорію, а батьки не знають куди звертатися, щоб оформити пільгове харчування».

Далі затвердили проектно-кошторисні документації капітального ремонту спортивного майданчика школи № 3 по вул. Северинівській, 129-а в розмірі 263 тис. 977 грн. та капітальний ремонт каналізаційної системи школи № 17 по вул. Тищенка, 10 на суму 299 тис. 685 грн.

Також надали дозвіл на оптову виїзну торгівлю овочами та фруктами по вул. Соборній біля ТЦ «Жираф». З цього приводу члени виконкому зауважили, що звична практика, коли в таких випадках продавці декларують оптові ціни, а фактично торгують за роздрібними. З цього приводу доповідач, начальник КП «Благоустрій міста» Євгенія Алексєєва відповіла: «На жаль, у нас немає повноважень встановлювати ціни». Справді, так. Але видавати дозволи на «оптову виїзну торгівлю» – повноваження є. Відтак, редакція «Зорі Приірпіння»  пропонує своїм читачам взяти на контроль – наскільки задекларовані цими та іншими торгівцями «оптові ціни» насправді є такими. З наступним оприлюдненням розслідування на сайті та в газеті «Зоря Приірпіння».

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *