Де і як нас обважують, обраховують, прострочений товар «впарюють»

Де і як нас обважують, обраховують, прострочений товар «впарюють»Виробництво товарів, упаковка, перевірка якості, складування, дослідження і розвиток, діловодство, управління, адміністрація, обробка замовлень, транспортування, бухгалтерія…

Чого нема в цьому списку? Реклами! Їм вона не потрібна, адже цю роботу виконуємо ми. І виконуємо ми її беззаперечно і безкоштовно.

Супермаркети… Пропонуючи широкий спектр товарів першої необхідності, супермаркети є першорядною альтернативою стихійним ринкам та спеціалізованим магазинам. Вони просто сповіщають нас про знижки чи акції, які насправді не акції та й не знижки на товарному ринку. Але при цьому вони самі є рекламними площадками: візуальна чи аудіо реклама, плакати, постери, листівки –  за це вони отримують вигоди від крупних фірм-виробників. Іноді саме від цього залежить знижка.

Зразок успішної системи. Виробник продукції обіцяє рітейлеру за продаж чіткого обсягу продукції певні вигоди. Що з цього має виробник? Спрощується процес товарного обороту – зникає необхідність у посередниках і представниках; ріст обороту дозволяє знизити кінцеву ціну. Помірно. Супермаркет в свою чергу мотивує власних працівників також певними вигодами, але насправді ці вигоди це всього лише рекламна чи пробна продукція, яка надається фірмою в якості тестового або ж строковий товар, який просто колись спишуть. Повна гармонія. Але хто тут найважливіша ланка? Ми. Ми не просто купуємо товари, але й працюємо на збагачення підприємців – одержавши знижку чи довідавшись про акцію, ми женемо поділитися новиною з друзями, оповідаємо які смачні там макарони, яке свіже м’ясо і натуральні напівфабрикати. І от наші друзі вже біжать купити ті, за нашою рекомендацією, ледь не еко-продукти і переповісти новину своїм приятелям. Нас не треба мотивувати, просити, наймати чи звільняти, ми – благодійники. А чи не належить нам премія з зекономлених коштів? А комісійні за наші рекомендації де? Хоча б у вигляді реальної знижки за те, що вербуємо інших чи реферальної карти. Вони можуть дозволити собі зробити пенсіонерам безкоштовним необхідний набір продуктів. Вони грають в патріотів, а ми через власну лінь згодні приймати це лицемірство, бо якщо не вірити, то воювати.

Чому б не почати цю війну?! У нас є прекрасна альтернатива – ринок, який потроху загинається. Значна перевага ринку перед супермаркетом у тому, що ви можете обрати не тільки товар, який вам найбільш подобається, але й обрати кому довірятися.

На ринку ми можемо придивитися, познайомитися, розпитати, скуштувати, поторгуватися. Там нам накинуть кілька грамів і ось наша знижка в супермаркеті, а може ще якщо що, то й в борг дадуть. За рахунок конкуренції там можна знайти дешевші продукти, не потрібно вистоювати черги, можна зустріти друзів, дізнатися останні новини, познайомитися та ще й закохатися.

Ринок не помер і не «пасує» перед супермаркетами. Єдиний недолік ринку – це графік роботи.

Звичайно і у супермаркетів є ряд переваг, наприклад, кондиціонер, двері автоматично відкриваються і закриваються для кожного, продукти самі просуваються до касира по стрічковому транспортеру, товар в торговому залі можна перевозити в спеціальних кошиках. Комп’ютери підвищили продуктивність, прискоривши роботу касирів і зменшивши кількість помилок, а також скоротили витрати магазину, реєструючи просування продукту і проводячи швидку інвентаризацію.

Та все ж таки, чи насправді все це зроблено для нас? Чи можуть капіталісти думати про людей? Нема реальних знижок, гаранту якості, не вирішуються наші проблеми. Наприклад, щоб подолати проблеми з чергами в «години пік» можна відпрацювати схему їхнього «розсмоктування», надаючи пенсіонерам знижки на покупки в будні дні в певні години.

Розповсюджена практика покупки продуктів по телефону чи на сайті супермаркету з доставкою додому на Приірпіння чомусь не поширилася.

Натомість розробляються схеми обдурювання і отримання власних вигод. І в усі ці розробки вкладаються гроші.

Торгівельна націнка у супермаркетах сягає 50%, хоча навіть 15% накидки дозволять рітейлерам вести беззбиткову діяльність. Ціни підіймаються значно швидше за доходи громадян.

Саме у картельній змові обвинувачує практично всі торгівельні мережі країни Антимонопольний комітет. Виявилось, що в ціну товару рітейлери включають всі свої витрати – від прибирання територій та зарплати персоналу до утримання парковки. Рітейлерам закидають регулярний інформаційний обмін внутрішніми показниками, скерований для втримання однакових середніх цін у різних мережах, тобто зговір між конкурентами для кращого заробітку. Рітейлери обмін не спростовують, але не такий.

Ті смачні товари, які ми рекомендуємо друзям, легко можуть змінити свій статус після викриття декількох прийомів обдурювання споживача, які ми вперто не хочемо знати.

Часто в супермаркетах розрахунок робиться на неуважність, байдужість і спішку покупця, а також на людську лінь і небажання псувати собі нерви. Елементарно в чек вбиваються товари, які ви не купували, чи ціна якого на ціннику не відповідає реальній в чеку.

Ковбасні вироби готові до вживання миються, натираються аби змити жир і сіль, які з’являються з часом на продукції і псують її привабливість. По закінченню терміну придатності м’ясні вироби нарізаються, упаковуються в плівку і висовуються на вітрину для «зручності» покупців.

Поява в супермаркетах кухні і гриля стала виходом з великої кількості проблем для рітейлера і другим життям для продуктів. Приправа і маринад приховають всі недоліки продукту.

Інколи сири надходять в магазин вже не першої свіжості, а приймальник товару не завжди здатен помітити таку «свиню». Просто фізично не в змозі.

Куряча шкіра в складі фаршу легко виявляється за кольором або за наявністю акції на курячу розфасовку. Вловлюєте зв’язок?

Колір фаршу, як і взагалі м’яса має бути рожевим, а після приготування чи з часом – сірим. Тому рожева ковбаса не може бути з м’яса, ну ніяк. Щоб впевнитися у свіжості м’яса, необхідно натиснути на нього пальцем і подивитися як швидко вирівняється відтиск. Чим швидше, тим свіжіше.

Керівництво супермаркету може бути не в курсі таких витончених способів зберегти зарплату… Особисто я це пояснюю лише принципом невтручання.

Деякі м’ясні продукти та морепродукти мають властивість зменшуватись у вазі через усихання після танення льоду, в якому постачаються. Так, на це робиться скидка при обліку. Ні, це не обов’язково враховувати. В таких випадках, аби зберегти обіцяний розмір зарплатні, продавець відділу час від часу опускає продукт у воду і повертає на місце вже набряклим.

Якщо в акваріумі померла хоч одна рибина чи має якісь недоліки, то весь акваріум стає непридатним до споживання. Ви маєте всі права вимагати повністю його вичистити.

«Прострочену сирну масу або сир звільняють від упаковки і продають на вагу за іншим кодом. Зрозуміло, дорожче, бо ж «домашнє»», – розкривають секрети працівники супермаркетів.

Розірвіть плівку на розфасованих у магазині «готових» упаковках овочів чи фруктів, лаяти вас за це ніхто не буде, зате ви застережете себе від придбання нижнього шару зіпсованої полуниці або слив, гнилий бік яких перевернутий, пророслої редьки і моркви, гнилої капусти і розм’якшених огірків.

І порада: якщо на поверхні глазурі або крему торта з’явилося випаровування у вигляді крапельок води, візьміть інший торт, точно не пошкодуєте.

Вся сума прострочених товарів, яких було закуплено забагато, не вгадавши потреби покупця в ходовому товарі – ляже на магазин, тобто буде вирахувана з преміальної частини працівників супермаркету.

Надірваний пакет – це майбутній товар власного виробництва/фасування супермаркета.

Сир з благородною цвіллю може нести на собі менш благородну цвіль, яка з’явилася в результаті занадто тривалого життя сиру.

До свіжого готового вагового салату підмішується непроданий вчорашній;

Дорога вагова лососева ікра може з’явитися в результаті відкриття звичайних 110-грамових банок; строк і прийнятний вигляд вагової ікри подовжується за допомогою мінералки.

Прострочені пельмені можуть бути розфасовані в пакети, і продаватися як «вироби ручної ліпки».

Яблука продаються один сорт за інший, особливо якщо сорти приблизно схожі за виглядом.

Звичайні ягоди продаються за ціною ягід класу «преміум», те ж саме майже з усіма цитрусовими, особливо в сезон.

Ананаси продаються переморожені, як скляні. Розрізавши дома такий ананас, тут же його викинете через неприємний запах, що забродила.

Прострочені або посивілі (з білим нальотом) цукерки змішуються зі свіжими.

Мідій можна вживати тільки живих, ніколи не можна їсти заморожених або дохлих. Їх готують 1 хвилину, ті що самі відкрилися їсти можна, ті що не відкрилися треба викинути.

М’ясо охолоджене у всіх супермаркетах для збереження червоного кольору і товарного вигляду перед продажем витримується в зовсім не нешкідливих розчинах. Пам’ятаєте, натуральне м’ясо, навіть найсвіжіше, має сіруватий відтінок.

Фрукти імпортного виробництва покриваються плівкою, подібною на віск, для запобігання всихання та збереження блиску. Змити її можна тільки окропом та мочалкою.

То ви все ще боїтеся, що вас обважать на ринку? Тоді не бійтеся відстоювати свої права на придбання товарів найпершої свіжості. Кожна локальна перемога – крок до великої перемоги. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *