Човен на сонячних батареях

1
Сімейна майстерня Monte marine yachting з невеличкого міста Котор, Чорногорія, розробила та нещодавно вперше випробувала човен, який працює виключно на сонячних батареях. Новинка отримала назву Go Green, повідомляє ресурс http://openmonte.com/community_item/news/3299.html.

Сонячні батареї розмістили на даху судна, яке по суті представляє собою пасажирський катамаран для невеликих подорожей на воді.

Go Green може розвивати максимальну швидкість до 7 вузлів. Літій-іонні акумулятори також встановлені на борту.

Марія та Предраг Франовічі ще два роки тому підготували техніко-економічне обґрунтування для створення надійного екологічного транспорту, який ідеально підходив би для пересування по Каторській затоці, де власне й презентували роботу судна. Однак тоді розробка не зацікавила місцеву владу. Тому родина вирішила своїми зусиллями створити «сонячний» катамаран.

За задумом авторів проекту можна було б створити пасажирські катамарани під назвою «E-Cat» двох типів. Перший – це судно довжиною до 9,5 метрів, місткістю до 15 пасажирів. Другий – судно до 15 метрів завдовжки і місткістю до 50 пасажирів. Такі човни можуть бути на ходу у відкритому морі до 10 годин поспіль, пересуваючись зі швидкістю до 6 вузлів.

Крім туристичної складової, у такому виді транспорту є практичний сенс, оскільки єдина дорога влітку перевантажена, і до деяких місць навколо затоки набагато простіше і швидше дістатися на човні, ніж на автомобілі.
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *