Через підпали сухостою населені пункти Київщини залишаються без електрики (+ фото)

Пожежі та загоряння поблизу електромереж та обладнання можуть призвести не тільки до вигоряння землі та дерев, а й до знеструмлення цілих населених пунктів і підприємств, – повідомляє відділ комунікацій ПрАТ «Київобленерго». За минулий тиждень на Київщині зафіксовано п’ять випадків пошкодження повітряних ліній через самовільний підпал сухостою місцевими мешканцями.

 Через підпали сухостою населені пункти Київщини залишаються без електрики (+ фото)

У Броварському районі на повітряну лінію електропередач напругою 10 кВ впало дерево через його загорання, спричинене підпалом сухої трави невідомими особами. Без електропостачання залишались мешканці садових товариств «Мелодія», «Битовик», «Берізка», «Надія», «Автомобіліст» та частково села Гайове. Енергетикам довелось оперативно виконувати ремонтні роботи. Вже за кілька годин електропостачання відновили.

У селі Рославичі, Васильківського району через підпал трави на лінію електропередачі впало дерево. Тут тривалого відключення вдалося уникнути, оскільки мешканців села оперативно переключили за резервною схемою живлення.

Через підпали сухостою населені пункти Київщини залишаються без електрики (+ фото)

У вихідні дні енергетики зафіксували ще три випадки аварійних відключень через підпал трави і падіння дерев на лінії електропередачі. У селах – Плоске Броварського району, Старе Бориспільського району, Мар’янівка і Грузьке Макарівського району.

«Наші спеціалісти цілодобового працюють і роблять все можливе, щоб в будинках мешканців області було світло і комфорт. Це дуже важливо, особливо в умовах карантину. – зазначив генеральний директор Віталій Шайда. – Ми закликаємо мешканців області відмовитись від паління сухої трави та дотримуватись правил пожежної безпеки поблизу енергооб’єктів. Пам’ятайте, що ваші необережні дії можуть призвести не просто до пошкодження електрообладнання, а й поставити під загрозу життя людей, які знаходяться поблизу електроустановок».

Через підпали сухостою населені пункти Київщини залишаються без електрики (+ фото)

Неконтрольоване займання сухого листя та трави може спричинити нагрівання проводу і, як наслідок, призвести до його обриву та пошкодження електрообладнання. А це реальний ризик не тільки для надійного електропостачання, а й загроза життю і здоров’ю людей. Біля ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій категорично забороняється розводити багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття. Винуватці пожеж будуть нести цивільну, адміністративну, а в низці випадків і кримінальну відповідальність за завдану матеріальну шкоду, а також за створення загрози життю та здоров’ю людей.

Читайте також:

Зняли на камеру і затримали підпалювача сухостою (+ фото, відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *