Бучанська виправна колонія оснащена комп’ютерами для навчання

За ухваленим Верховною Радою України законом «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» та за затвердженими Міністерством юстиції Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які набули чинності з 23 січня 2015 року, передбачається користування засудженими Глобальною мережею Інтернет та здійснення телефонних розмов у межах рухомого (мобільного) зв’язку.

Так, відповідно до новел кримінально-виконавчого законодавства в Ірпінському виправному центрі № 132 близько 189 засуджених забезпечені мобільними телефонами за власний рахунок.

Перевіркою встановлено, що в Бучанській виправній колонії № 85 обладнано приміщення для надання засудженим доступу до глобальної мережі Інтернет у комп’ютерному класі загальноосвітнього навчального закладу установи.

Бучанська виправна колонія оснащена комп'ютерами для навчання
Бучанська колонія вночі. Грає музика – сучасна попсова пісня.

На сьогоднішній день у засуджених є технічна можливість для телефонних переговорів як таксофонами, так і мобільними телефонами, що знаходяться на обліку установ у спеціально відведених приміщеннях. Телефонні розмови проводяться за рахунок засудженого і під контролем представника адміністрації, – пише старший прокурор прокуратури міста Ірпеня Р.Литвиненко на сайті Прокуратури Ірпеня.

Протягом 3 діб з моменту прибуття засудженого в установу його родичам відправляється письмова заява, в якій зазначається місцезнаходження установи, повідомляється про права засудженого на переписку, отримання посилок, передач, бандеролей, побачення та телефонні розмови. В кожній установі неухильно виконується розпорядок дня.

Правилами суттєво змінено перелік предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено. Зокрема, заборонене користування будь-якою теле-, радіо-, аудіо- та відеоапаратурою, за винятком телевізорів та DVD-програвачів, встановлених по одному на жилу секцію гуртожитку.

Заборонені для користування засудженими радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв’язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади, комп’ютерна техніка.

Засудженим, які відбувають покарання у виправному центрі, дозволяється мати при собі портативний персональний комп’ютер та аксесуари до них, мобільний телефон, зареєстрований в черговій частині установи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *