“Біжи або помри”: Поліція попереджає батьків підлітків про поширення небезпечної гри

В Україні стрімко поширюється небезпечна гра серед підлітків “Біжи або помри”. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Полтавщини.

“Біжи або помри”: Поліція попереджає батьків підлітків про поширення небезпечної гри

Як розповіла начальник відділу ювенальної превенції ГУ поліції області Ірина Карюк, ризикована вулична гра, суть якої полягає у тому, щоб на мобільний телефон зняти, як гравці перебігають дорогу якомога ближче до транспортного засобу, який рухається, знайшла своїх прихильників у деяких країнах ближнього зарубіжжя. За непідтвердженими даними, гра “Біжи або помри” прийшла до України з Росії, де вже є жертви.

“Зрозуміло, що та дитина, яка не впорається із завданням, може серйозно постраждати або взагалі загинути. Відтак наше спільне завдання (батьків, вчителів і поліції) провести відповідну роз’яснювальну роботу з дітьми – попередити їх про небезпеку та високу вірогідність настання трагічних наслідків”, – додала вона.

Своєю чергою батьки дітей вже забили на сполох і почали ділитися у соцмережах порадами, на що варто звернути увагу, щоб відвернути трагедію. Зокрема, необхідно простежити, чи висипається дитина, особливо, чи спить у ранкові години. Також повинні насторожити малюнки китів, метеликів та єдинорогів.

Окрім цього батькам радять дізнатися, чи вступила їхня дитина в одну з таких груп (або зі схожими назвами) у соцмережах: “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене о 4.20”, f57, f58, “Тихийдом”, “Ріна”, “Няпока”, “Море китів”, “50 днів до мого…”, а також застосування хештегів: #домкитов, #морекитов, #млечныйпуть, #150звёзд, #ff33, #d28, #хочувигру, #бегиилиумри та написання на своїй “стіні” цифр, починаючи від 50 і менше.

До того ж підозрілим є спілкування з друзями, якщо використовуються фрази “розбуди мене о 4.20”, “я у грі” та переписка в різних месенджерах із незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження. “Їду вулицею Кірова о 14:20 приблизно біля шиномонтажки, два пацани стоять, років по 12, я стабільно тримаю 60-70 км, і тут один зривається, за метрів 70-80 перебігає дорогу, я по гальмах, за 5 метрів зупинився, друге с*ченя на камеру телефону знімає, ззаду їхала іномарка, трохи в мене не в’їхав, в бік пішов. А це гаденя трохи під колеса не потрапило! Як побачите – стоять край дороги, краще скиньте газ!” – повідомив один із автовласників Владивостока.

Своєю чергою у поліції закликали водіїв, побачивши дітей на узбіччі дороги, бути уважними. Нагадаємо, на початку грудня у Донецькій області в місті Маріуполь 15-річна дівчина стрибнула з 13-го поверху будинку, вирішивши покінчити із собою. Перед цим вона виконувала завдання “квесту” з соцмережі. Серед завдань “квесту” також було палити руки над свічкою, проколювати опіки голкою, а вже потім зістрибнути з 13-го поверху. Всі ці завдання вона брала із групи в соціальній мережі. За словами мешканців багатоповерхівки, де загинула дівчинка, свій вчинок вона навіть записала на телефон.

Джерело: dilovyi.info

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *