400 тисяч грн потрібно врятувати від марнотратства!

Наступна 44-та сесія Ірпінської міської ради, запланована на четвер 21 грудня. Одне з понад сотні питань проекту порядку денного стосується безпосередньо медіасфери. Питання під № 11 сформульоване: “Про Програму підтримки засобів масової інформації м. Ірпінь, селищ Гостомель, Коцюбинське, Ворзель на 2018 рік КП «Редакція газети «Ірпінський вісник»”. Ним передбачається чергове виділення бюджетних коштів на утримання комунальної газети – цього разу 400 тис. грн.

400 тисяч грн. потрібно врятувати від марнотратства!

Це вже далеко не перше фінансове донорство провладної газети за рахунок місцевих платників податків.

Спочатку депутати на сесіях виділяють сотні тисяч, і навіть мійльйони з міського бюджету на утримання редакції «Ірпінського вісника». А потім ще на засіданнях виконкому виділяються десятки тисяч на передплату з того ж таки бюджету.

Іншими словами спочатку влада залазить до кишені платників податків, аби профінансувати вихід комунальної газети, а потім ще доплачує читачам за те, щоб її читали.

 

Вважаємо такий стан речей неприпустимим марнотратством. Закликаємо міського голову Ірпеня та депутатів міської ради не підтримувати даний проект рішення, а краще спрямувати плановані 400 тис. грн. на інші, більш нагальні потреби міста та селищ Приірпіння.

Наголошуємо на обов’язковому оприлюдненні у непідконтрольних нинішній поки що владі ЗМІ результатів поіменного голосування з даного питання. Та на моральній, етичній і політичній відповідальності кожного депутата, який підтримає згаданий проект рішення. Позиція депутатів з питання голосування за фінансову підтримку КП «Редакція газети «Ірпінський вісник» буде розцінюватися як підтримка політичної партії «Нові обличчя», й доведена до партійного керівництва депутатів від інших партій, що візьмуть участь у даному голосуванні, а також до всіх виборців Приірпіння, які зроблять відповідні висновки на наступних виборах до місцевих рад.

400 тисяч грн. потрібно врятувати від марнотратства!

Звернення до депутатського корпусу, міського голови, представників засобів масової інформації та громадськості

Ірпінська міська первинна організація НСЖУ на зборах 19 грудня 2017 р. розглянула доцільність виділення коштів у розмірі 400 000 грн на комунальне видання «Ірпінський вісник»

та дійшла висновку, що: 

– «Ірпінський вісник» знаходиться у стані роздержавлення, тому працює останній рік як комунальне видання, і виділення коштів з міського бюджету, як мінімум, є неперспективним капіталовкладенням за рахунок платників податків, як максимум, на нашу думку, є злочинним марнотратством;
– «Ірпінський вісник» на даний час є рупором, насамперед, однієї політичної партії – «Нові обличчя», тому виділення коштів на це видання, фактично, є спонсорування піар-майданчика нинішнього мера Ірпеня та його партії за гроші громади;
– 400 000 грн – не перша велика сума, яку отримує редакція за 2017 р. та кілька попередніх років. Незрозуміло, чим аргументуються такі витрати на невеличку міську газету, яка друкується невеликим накладом та має незначну читацьку аудиторію;
– міська влада, фактично, навіть платить читачам за передплату комунальної газети.

Виходячи з цього, журналісти, працівники ЗМІ Приірпіння та Ірпінська організація НСЖУ звертається до депутатів з проханням не підтримувати це питання порядку денного 44-ї сесії ІМР.

НСЖУ м.Ірпінь просить фахівців з питання роздержавлення ЗМІ надати експертну оцінку доцільності постійним непомірним фінансовим дотаціям на КП «Редакція газети “Ірпінський вісник”», яке протягом 2018 р. перестане бути комунальної власністю.

Володимир ПАЛАМАРЧУК,

Редактор сайту «Народна воля»

Олександр НАКАЗНЕНКО,

Редактор газети і сайту «Зоря Приірпіння», член НСЖУ

Ігор ШВЕЦЬ,

Журналіст, член НСЖУ

Олена МОСКАЛЕНКО,

Журналіст, член НСЖУ

Олександр РОДІН,

Журналіст, член НСЖУ

Костянтин ХАФІЗОВ,

Редактор газети та мережі сайтів «Інформаційний портал»,

Голова первинної організації НСЖУ м.Ірпінь.

Юлія ГАПОН,

Редактор газети “Погляд”

Ніна КОСТЕНКО,

Журналіст сайту «Громада Приірпіння»

Віталій ІЩЕНКО,

Журналіст сайту «Наша версія»,

Надія ФЕДЦОВА,

Журналіст газети і сайту «Зоря Приірпіння»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *