200 млн євро готовий вкласти ЄБРР у відновну енергетику України в рамках системи «зелених» аукціонів

200 млн євро готовий вкласти ЄБРР у відновну енергетику України в рамках системи «зелених» аукціонів Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглядає можливість надання Україні нової програми фінансування підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії у рамках запланованої до запуску в 2020 році системи “зелених” аукціонів.

Про це повідомила старший банкір департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єрьоміна в ході на круглого столу “Нові виклики для української відновлюваної енергетики в разі змін умов державної підтримки” в Києві у вівторок.

“Це буде нова программа з можливо більш тривалою підтримкою (остання програма покривала два роки), – зазначила вона. – Сподіваємося також, що під аукціони ми виділимо великі обсяги коштів, хоча це буде залежати від того, як українська сторона визначить квоти для підтримки різних видів ВДЕ в рамках аукціонів”.

Ольга Єрьоміна також зазначила, що в даний час ЄБРР вже виділив грантове фінансування на надання українській стороні консультантів, які допомагатимуть Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища та іншим залученим відомствам у підготовці до впровадження нової системи підтримки ВДЕ.

Коментуючи раніше оприлюднений на сайті ЄБРР проект додаткового фінансування у сумі 200 млн євро у рамках програми USELF (Ukraine Sustainable Energy Lending Facility), вона зауважила, що в разі його затвердження значна частка коштів буде спрямована на фінансування ВДЕ-проектів, які надійшли раніше.

“Фактично ця програма розрахована на проекти, які до нас надійшли раніше, а також на забезпечення плавного переходу до аукціонів, щоб не було негативних сигналів інвесторів”, – підсумувала вона.

В квітні 2019 року Верховна Рада прийняла закон 2712-VIII, яким з 2020 року вводяться “зелені” аукціони і закріплюється обов’язкова участь у них інвесторів сонячних електростанцій (СЕС) потужністю понад 1 МВт і вітроелектростанцій (ВЕС) понад 5 МВт (або одна турбіна). Закон замінює систему держпідтримки об’єктів альтернативної енергетики у вигляді “зеленого” тарифу системою “зелених” аукціонів, в рамках якої підтримку держави буде отримувати інвестор, який запропонував на аукціоні найменший тариф на вироблену об’єктом електроенергію.

Джерело:  ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *