«Хто крайній?» на ірпінському виконкомі

«Змішаний» виконком з прийомним днем. Уже звична відсутність Попсуй, обурення військового комісара, утаємничені домовленості щодо садочка на Курортній, неузгодженості між членами виконкому і депутатськими комісіями  і «вишенька на торті», кворум для виконкому ледве назбирали.  

 

Довго сходилися на засідання

Перший виконком жовтня відбувся сьогодні вранці, фактично вже в другій половині місяця. Й припав на середу – приймальний день міського голови, якого в Ірпені вже немає чотирнадцять з половиною місяців.  Його повноваженнями наділена «тимчасово виконуюча обов’язки» мера Анастасія Попсуй, якої також сьогодні не було на робочому місці.

Це при тому, що середа – день прийому громадян. Люди приходили, дивилися на членів виконкому, наче на сидячу чергу до приймальної міського голови, запитуючи у них: «Хто крайній?».

Засідання виконкому могло й не відбутися. Ледве назбирали необхідний кворум, тримаючи певний час інтригу після 9-ї години, коли вже мало розпочинатися засідання, але присутніх за овальним столом було менше необхідної кількості 11 чоловік. Окрім Попсуй сьогодні були відсутні представники Гостомеля – Юрій Прилипко, який на минулому засіданні заявив про вихід з виконкому,  та Андрій Гірник. Також незвичною  була і відсутність сільського голови Михайлівки-Рубежівки  Андрія Помазана. Натомість на звітне засідання завітав Володимир Вигінний – сільський голова Козинців, якого давно вже не бачили на Ірпінському виконкомі. Сергій Даніш із Коцюбинського на це засідання прибув  на завершення зібрання. Разом з ним сьогоднішня відвідуваність виконкому склала 13 осіб.

 

Військовий комісар нарікає на байдужість до призову

Розпочалося звітне засідання не з питань порядку денного, а з виступу військового комісара Ірпінсько – Бучанського об’єднаного комісаріату. Насамперед.  він назвав свої прізвище й ім’я – Володимир Костянтинович Кондратенко. Необхідність такого представлення виникла у зв’язку з тим, що деякі провладні ЗМІ ( “Правда Ірпеня”) ще й досі називають військовим комісаром його попередника на цій посаді – Сергія Кайдана.

Кондратенка дуже турбує, що юнаки не йдуть служити до лав ЗСУ. Тому він попросив Маркушина нагадати про це керівнику Ірпінської поліції. Також військовий комісар з цього приводу звернувся до «присутніх керівників підприємств», нагадавши, що «вони  теж відповідають за прибуття юнаків до військкомату».

У Приірпінні є чимало підприємств, на яких працюють тисячі, навіть десятки тисяч працівників. Раніше їхніх керівників неодмінно вводили до складу виконкому. На звітному засіданні було помічено лише двох керівників підприємств, які нараховують загалом близько двохсот працівників – директори КП УЖКГ «Ірпінь» та КП «Управління благоустрою міста» – відповідно Сергій Скрипник та Юлія Прибилова.  Словом, із закликом до керівників підприємств на звітному засіданні військовий комісар, висловлюючись військовою термінологією, влучив у «молоко».

Відтак, публікуємо відео виступу Кондратенка, аби його могли побачити й почути й керівники інших підприємств – відсутні на виконкомі:

Також військовий комісар розповів як  Ірпінь допомагає військкомату: «Виділено коштів у сумі…  не так то й багато. На канцтовари 10 тисяч, на зв’язок 40 тисяч. Забули, що кожне підприємство повинне виділити транспорт, який повинен у мене чергувати у військкоматі. Також це не робиться…». Принагідно комісар нагадав про кримінальну відповідальність за ухилення від призову, повідомивши, що проти чотирьох громадян вже порушено кримінальну справу за відповідною ст. 335 Кримінального кодексу.

 

Суперечка Сапона з Літвиновим з приводу депутатської комісії

Цікава словесна перепалка виникла під час внесення до порядку денного питань “з голосу”. Начальник відділу містобудування та архітектури Михайло Сапон попросив додати питання про закріплення нових адресних номерів після розподілу земельних ділянок по вулиці 8 Березня, 29 громадянина Жовтана.

Проти внесення цього питання до порядку денного одразу почав заперечувати присутній на засіданні депутат Ірпіньради Андрій Літвинов. Він сказав, що дане питання не пройшло відповідну депутатську комісію. «Питання вичерпане. Наберіть, будь ласка, Богдана Карпенка – голову комісії», – відповів Сапон. Але Літвинов наполягав на своєму. Врешті-решт, після нетривалої перепалки головуючий на засіданні Олександр Маркушин прийняв сторону Літвинова, перенісши згадане питання на розгляд наступного виконкому.

 

Утаємничені кошториси «Ірпіньжитлоінвестбуду»

Під час затвердження проектно-кошторисних документацій різноманітних ремонтів в Ірпені, Гостомелі та Коцюбинському для КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» доповідачка не називала ніяких цифр, обмежуючись ремарками, що вони «пройшли експертну оцінку», яка наразі залишилася таємницею для присутніх на звітному виконкомі.

 

Знову не виходить добудувати садочок на Курортній

Олександр Маркушин почав роз’яснювати деякі нюанси утаємничених кошторисів: «Перші два кошториси, які ми затверджували – по нашому садочку, які будувала область. Зараз нам передають актами. У них щось знову не виходить добудовувати наш садочок на Куротній. Ми вирішили так. Вони нам передають актами все, що зробили… Їхня комісія, наша комісія… А ми за два-три місяці повністю закінчимо своїми силами, своїм бюджетом нашого міста – і вже нарешті відкриємо цей дитячий садочок. Бо в них знову якісь проблеми, знову грошей не вистачає тим підрядникам… Ми порахували, що ми дешевше і швидше це зробимо». Як дешево і наскільки швидше – наразі також залишається інтригою.

 

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішнього засідання виконкому Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *