Землі «Бучанського межигір’я» повернуто у власність держави

29 липня 2015 року відбулося судове засідання Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ у справі про повернення у власність держави земель так званого «Бучанського межигір’я». Суд касаційної інстанції підтримав позицію прокуратури та повернув в державну власність 14 га землі лісового фонду в місті Буча вартістю понад 18 млн. грн. Ця земля була незаконно передана у власність 141-му громадянину, кожен з яких в подальшому продав свою частку родичу колишнього першого заступника Голови Верховної Ради України.

Землі «Бучанського межигір’я» повернуто у власність держави

Вказана земельна ділянка має особливе значення для мешканців територіальної громади міста Буча, оскільки відповідно до позиції прокуратури, яку підтримано рішенням суду, є земельною ділянкою лісового призначення та розташовано неподалік паркової зони.

Після об’єднання 141 земельної ділянки в одну, її власник огородив земельну ділянку 3-и метровим парканом та планував для себе зробити своєрідний маєток для відпочинку. При цьому слід зазначити, що громадян, які дійсно потребують в отриманні земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку в місті Буча велика кількість, і в черзі на отримання заповітної земельної ділянки перебувають десятками років.

Слід відзначити, що вказаний позов було заявлено до суду за результатами проведеної в 2014 році прокуратурою міста Ірпеня перевірки.

Землі «Бучанського межигір’я» повернуто у власність держави

Прокуратурі довелося захищати інтереси держави в 3 судах, щоб повернути незаконно відчужену землю: в Ірпінському міському суді, апеляційному суді Київської області та Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Робота на цьому напрямку триває, на даний час, прокуратурою вживають всі необхідні процесуальні заходи з метою виконання вказаного рішення суду.

 

 Олексій МЯСКОВ,   

Прокурор прокуратури міста Ірпеня

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *