Завтра до Землі наблизититься астероїд величиною з ірпінський ЖК

Якщо вірити повідомленням зарубіжних видань, початок осені 2020 обіцяє бути дуже «веселим». Прямо зараз в сторону нашої планети рухається астероїд 2011 ES4, який вже 1 вересня наблизиться до нас на максимальну відстань. Цей астероїд був виявлений вченими кілька років тому і їм уже відома траєкторія його руху щодо Сонця, швидкість руху і навіть приблизні розміри. Щоб ви розуміли, за розмірами цей космічний камінь можна порівняти з висотною будівлею типу якогось ЖК «Школа» чи ЖК «Нью-Йорк», що на окраїнах Ірпеня.

Прямо зараз можете виглянути через вікно і подивитися на першу-ліпшу видиму багатоповерхівку – астероїд приблизно такого розміру і летить в нашу сторону. Якщо такий об’єкт вдарить по планеті і розлетиться на безліч частин, людям точно мало не здасться. Але чи дійсно він може на нас впасти і нам слід було б похвилюватися? Давайте розбиратися.

Завтра до Землі наблизититься астероїд величиною з ірпінський ЖК

Діаметр астероїда складає від 22 до 49 метрів, а швидкість його руху оцінюється в 8,16 кілометрів в секунду. Він належить до групи Аполлонів, тобто його орбіта перетинається з орбітою Землі. Одне коло навколо Сонця він робить за 416 земних днів, тобто приблизно за один рік. Він то віддаляється від нас на 203 мільйони кілометрів, то наближається приблизно на 124 мільйони кілометрів.

Вже, завтра, 1 вересня, о 19:12 за київським часом, астероїд 2011 ES4 в черговий раз наблизиться до нас на максимально можливу відстань. За розрахунками вчених, відстань між ним і Землею складе 121 тисячу кілометрів – це більше, ніж зазвичай. Також це означає, що він стане ближче до нас, ніж Місяць, від якої нас відділяють значні 384,4 тисячі кілометрів. При цьому швидкість його руху нітрохи не зміниться від звичайного і залишить ті ж 8 кілометрів на секунду. Уявіть собі – цей космічний об’єкт може в одну мить подолати кілька кілометрів!

Але чи означає все це, що він зіткнеться з нашою планетою і зруйнує якесь місто? Вчені впевнені, що хвилюватися немає причин. Набагато страшніша масова забудова нашого міста багаточисельними ЖК.

Ризик зіткнення з астероїдом підвищиться 2 листопада 2020 року. В цей день до околиць нашої планети долетить космічний об’єкт 2018 VP₁. Вчені в курсі про цю небезпеку і вже докладно розповіли нам про його особливості і рівень небезпеки. Але це окрема тема.

Джерело: Hi-News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *