Затримана банда вбивць і грабіжників завдала шкоди потерпілим на 18 мільйонів (+ фото)

Співробітники відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління поліції Київщини спільно з прокуратурою області закінчили досудове розслідування 22 кримінальних проваджень за обвинуваченням трьох чоловіків у вбивстві з корисливих мотивів, бандитизмі, розбійних нападах на будинки, легалізації грошей, викраденні та незаконному зберіганні зброї,  угоні автомобілів.

Так, 35-річний раніше судимий киянин з метою вчинення розбійних нападів у 2017 році сформував та очолив стійку озброєну злочинну групу – банду. Упродовж року злочини відбувалися на території столичної області систематично та сплановано. Поліцейським вдалося знешкодили банду у квітні минулого року.

Затримана банда вбивць і грабіжників завдала школи потерпілим на 18 мільйонів (+ фото)

Майже рік тривало розслідування, збиралася доказова база. 150 призначених необхідних експертиз, близько тисячі опитаних свідків, 18 громадян, які визнані потерпілими від рук злочинців, серед них одна малолітня дитина.

Затримана банда вбивць і грабіжників завдала школи потерпілим на 18 мільйонів (+ фото)

У результаті вчинення кримінальних правопорушень, завдано матеріальної шкоди потерпілим на загальну суму близько 18 млн. гривень.

Затримана банда вбивць і грабіжників завдала школи потерпілим на 18 мільйонів (+ фото)

Під час досудового розслідування встановлено, що 35-річний зловмисник особисто підібрав ще двох учасників, враховуючи індивідуальність кожного, а саме схильність до вчинення корисливих злочинів, фізичний стан, відповідне соціальне положення та зв’язки для вчинення кримінальних правопорушень, здатність до підпорядкування, умови та спосіб їх життя. Це були 42-річний киянин та 41-річний житель Луганщини.

Затримана банда вбивць і грабіжників завдала школи потерпілим на 18 мільйонів (+ фото)

Об’єднання було стійким та згуртованим. Між учасниками та керівником банди були постійні внутрішні зв’язки, існував високий рівень узгодженості дій, взаємодовіра. Спілкувалися вони між собою умовними словосполученнями.

Між її учасниками був розроблений єдиний план з розподілом функцій кожного фігуранта: забезпечення автотранспортом, проникнення до житла потерпілих, напади на громадян, поєднані із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я, заволодівати грошима та іншими цінностями.

Готуючись до вчинення злочинів, співучасники суворо дотримувались заходів конспірації, щоб їх не викрили правоохоронні органи. Для цього вони використовували рукавички, маски балаклави, камуфляжний одяг, для зв’язку використовувались радіостанції. Були ознайомленими зі схемою розташування відеокамер системи спостереження на території домоволодінь. Заздалегідь підшукувались засоби злому дверей та вікон (ломи, викрутки, цвяходери), пересувались на   автомобілях Toyota Venza та «Toyota RАV 4». Для прикриття злодії використовували реєстраційні знаки від інших авто.

Зловмисники під час нападу на будинки громадян використовували різні пістолети, перероблені під бойові, глушники, гранати УЗРГМ та РГД.

На здобуті злочинним шляхом гроші лиходії купляли собі квартири та автомобілі. На всю нерухомість та транспорт накладений арешт.

Наразі досудове обвинувальний акт  за обвинуваченням трьох чоловіків

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 209, ст. 257, ч. 3 ст. 262, ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 28 п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України, направлено до суду. Учасникам бандитського формування загрожує довічне позбавлення волі.

Джерело: Відділ комунікації поліції в Київській області

 

Інше КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО дивіться ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *