Затоплення с. Демидів і заплави Ірпінь-річки через руйнацію греблі (відео)

На цьому відео видно затоплені будинки села Демидів, розташованого в гирлі Ірпінь-річки – там, де вона  впадає, а точніше закачується насосами у Київське водосховище.

Річкова заплава та людські оселі опинилися у воді після руйнування греблі на нашій водоймі, якій нині збираються присвоїти звання Річка-Герой Ірпінь.

«Фактично це була тактична перемога у війні проти Росії. Українці навмисно затопили село та запобігли атакам російських танків на Київ», – зазначає The New York Times.

Іншими словами, це було свідоме підтоплення заплави Ірпінь-річки у березні, аби убезпечитися від подальшого наступу окупантів на її правому березі. Відтак, річка Ірпінь вчергове виконала свою історичну місію захисниці Києва від загарбників.

Проте історики згадають й інші причини розливу та затоплення заплави. На початку 1970-х річка вийшла далеко з берегів через поламку насосів, які закачують її у Київське море.

Екологи попереджають про можливі неконтрольовані розливи Ірпеня з наступними затопленнями всього, що знаходиться в річковій заплаві. У тім числі й забудов, які, на жаль, у наш час там з’являються доволі активно. Особливу небезпеку у цьому плані становлять висотні будинки міста Ірпінь. Вони не тільки шкодять екології, а й становлять небезпеку для їхніх мешканців.

Читайте також:

Ірпінь-річці потрібно присвоїти звання Героя

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *