Заплавні розливи: Ірпінь звинувачує Бучу, Буча звинувачує Ірпінь

Заплавні розливи: Ірпінь звинувачує Бучу, Буча звинувачує Ірпінь
Бучанська міська рада та КП «Ірпіньводоканал» звинувачують одне одного у влаштуванні екологічної катастрофи на озері Земснаряд та річці Бучанка. «Ірпіньводоканал» буцімто зливає туди нечистоти, проте заявляє, що каналізаційно-насосну станцію «захопило» КП «Бучасервіс» і не допускає їх до ремонту.

Хто повідомляє: Бучанська міська радаІрпіньводоканал

У чому Буча звинувачує Ірпінь

Бучанська міська рада звинуватила Ірпіньводоканал у перекритті каналізаційного колектора, який перекачує нечистоти з Гостомеля, Ворзеля й Бучі. Згодом ці нечистоти потрапляють у каналізаційні мережі Києва – на станцію аерації в Бортничах.

Згідно з повідомленням БМР, від дій Ірпіньводоканалу постраждають також і мешканці Ірпінської громади, а саме села Михайлівка-Рубежівка, мікрорайони «Синергія», Машторф і СМУ.

На переконання Бучанської міськради, перекриття труби з перекачування стоків – це відповідь КП «Ірпіньводоканал» на колективне звернення мешканців Лісової Бучі та ГО «Авто Євро Сила» АЕС до міністра екології та Екоінспекції столичного округу.

«Минулого тижня ці активісти звинуватили низку ірпінських забудовників, зокрема ЖК “Синергія” та “Річ Таун”, а також сам “Ірпіньводоканал” у скиданні стоків до озера Земснаряд та в річку Буча, що спровокувало забруднення водойм у регіоні», – заявили в міськраді.

У чому Ірпінь звинувачує Бучу

Ірпіньводоканал звинуватив Бучанську міську раду і КП «Бучасервіс» у рейдерському захопленні його майна, а саме Каналізаційно-насосної станції №4 і недопусканні його до ремонтних робіт. Згідно зі заявою, підприємство знає, що до річки Бучанка системно зливаються нечистоти. Проте КНС вийшла з ладу, а працівників Ірпіньводоканалу буцімто не допускають до об’єкту, використовуючи грубу фізичну силу, а працівники Бучасервіс самі не обслуговують станцію й до того ж не дозволяють Ірпеню стягувати з людей плату за водовідведення.

«Жодних договірних відносин щодо водовідведення між КП “Ірпіньводоканал” та КП “Бучасервіс” не існує. Наскільки нам відомо, розуміючи незаконність своїх дій, працівники КП “Бучасервіс” припинили надавати жителям Бучанської громади рахунки за водовідведення і виставляють лише за воду. При цьому “Бучасервіс” активно закликає не сплачувати рахунки “Ірпіньводоканалу», – йдеться в повідомленні.

Завтра Незламні.City звернуться в Ірпіньводоканал, до міського голови Ірпеня Олександра Маркушина і в Бучанську міську раду з проханням прокоментувати всі звинувачення.

Що було раніше

Каналізаційно-насосна станція №4 розташована на межі вул. Соборної в Ірпені та вул. Грушевського в Бучі. Вона приймає стоки з Бучі, Ворзеля і Гостомеля.

Суперечки щодо цієї станції тривають не перший рік.

2020 року в Бучанській міській раді заявляли, що станцію незаконно приватизував Ірпіньводоканал.

Це відбувалося на тлі того, що у травні 2019 року Бучанська міська рада ухвалила рішення про створення окремого комунального підприємства, як забезпечуватиме мешканців громади водою.

Тоді ж, згідно зі заявою представників БМР, було вирішено передати новоствореному комунальному підприємству на баланс наявні мережі централізованого водопостачання та водовідведення та обслуговуючу інфраструктуру в межах Бучанської міської об’єднаної територіальної громади.

Також у Бучанській міській раді повідомляли, що 2019 року Буча вклала бюджетні 3,5 мільйона гривень у реконструкцію цієї станції.

У лютому 2023 року міський голова Ірпеня Олександр Маркушин заявляв, що КП КП «Бучасервіс» не має всіх дозвільних документів на надання всіх послуг з водопостачання та водовідведення в Бучі та Ворзелі.

«Воно не має всіх потрібних дозволів на надання послуг водопостачання на території Бучі й Ворзеля. І взагалі не може здійснювати там водовідведення, адже не має укладеної тристоронньої угоди з КП “Ірпіньводоканал” та КП «Київводоканал». Тобто усі стоки з Бучі та Ворзеля транспортуються на Київ через Ірпінь мережами Ірпіньводоканалу і без тристоронньої угоди самотужки Буча не може надавати людям таких послуг, ба більше, брати за це з людей кошти», – заявляв Маркушин.

Тоді ж Ірпінська міська рада ухвалила рішення створити спільне комунальне підприємство для Ірпінської та Бучанської громад. Зокрема, ішлося про водоканал, який забезпечуватиме водою Бучу та Ворзель.

В ІМР заявляли, що надалі Бучанська міська рада має ухвалити таке ж рішення й що про це було домовлено на нараді у присутності керівництва області в Офісі Президента.

Юлія ПОЛЯНСЬКА,

Журналістка

Джерело: nezlamni.city

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *