Загарбання під забудову під виглядом розширення меж Ірпеня

Дії Карплюка і його оточення подібні до путінської анексії Криму й агресії на Донбасі

Нещодавно у медіапросторі Ірпеня та далеко за його межами поширилася інформація про прийняте на минулій 65-й сесії Ірпіньради рішення з формулюванням «Про розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Ірпінь Київської області». Йдеться про намагання недовідставленої влади спадкоємців Карплюка приєднати до меж Ірпінської міської ради ще 2000 гектарів, переважно заплавних земель та лісових угідь.

Загарбання під забудову під виглядом розширення меж Ірпеня Дії Карплюка і його оточення подібні до путінської анексії Криму й агресії на Донбасі
Інтернет вже видає нову карту Ірпеня

Пропагандистська машина Карплюка та його соратників видає це за однозначний позитив, вимальовуючи такий собі образ «збирачів земель Ірпінських». Але чи так це насправді? Чимало звичайних людей переймаються питанням – добре це чи погано? У тім числі такі запитання ставлять і журналістам незалежних від влади видань.

Як на мене, відповідь очевидна: таке приєднання добре лише для забудовників, а для простих людей воно означає погіршення, обмеження їхнього життєвого простору. Попри те, що заплава Ірпінь-річки та ліси в напрямку Забуччя і Дмитрівки формально поза межами нашого міста, ірпінчани давно там почуваються, наче в себе вдома. Наші люди споконвік ходять по гриби-ягоди та по березовий сік чи просто відпочити у затінку дерев. Заплавні землі ще й досі обробляють люди, вирощуючи сільгоспкультури. Принаймні на тих ділянках, куди ще не внадилися забудовники. Також косять траву й випасають домашню худобу, або ж просто відпочивають на мальовничих берегах Ірпінь-річки.

Про все це доведеться тільки ностальгічно згадувати, якщо представник КіНО (Карплюк і «Нові обличчя») зреалізують свої наміри забудувати заплави та ліси, на які вони вже накинули оком. (До слова, згадане рішення Ірпіньради повинні погодити, або ж не погодити обласна та Верховна Рада – тож ще маємо надію на порятунок природніх угідь). Нинішній недовідставленій владі необхідне формальне підпорядкування згаданих двох тисяч гектарів, аби вести там забудову та списувати десятки мільйонів бюджетних коштів на облаштування набережних, парків і т. ін.

Своїми загарбницькими діями відносно суміжних територій прокарплюківська депутатська більшість в міськраді нагадує путінську анексію Криму та вторгнення на Донбас. І там, і тут знаходиться схожий «благородний» привід та створюється аналогічний образ «збирача земель» – там російських, тут ірпінських.

Ще одне промовисте спостереження-порівняння. Заселені території, там де є люди з головами на плечах (у селищах довкола Ірпеня – Гостомель, Ворзель, Коцюбинське) розбігаються від карплюківської влади, наче від чуми. Натомість, КіНОшникам значно легше приєднувати ліси та заплави, де окрім тваринного світу не живуть ніякі істоти. Тому вважаю спільним завданням і покликанням Ірпінської Громади та обласної і державної влади – не допустити винищення живої природи на згаданих двох тисячах гектарів заплавних земель та лісових угідь.

 Агнешка НОВАК

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *