Забудова на Павленка як дзеркало брехливості і безвідповідальності влади забудовників

Про перипетії скандальної конфліктної забудови в Ірпені по вул. Павленка не писали чи згадували хіба що найбільш ліниві. Ця історія триває вже кілька років.

Вперше місцеві жителі забили на сполох у 2019-му, коли на цій ділянці, викупленій наближеним до Ірпінською влади забудовником Осипенком, почалися перші рухи техніки. Масштаби її діяльності вказували на те, що на місці викуплено приватної садиби намічається велике багатоповерхове будівництво.

Забудова на Павленка як дзеркало брехливості і безвідповідальності влади забудовників
Багатоповерхова новобудова просто нависає над історичним приватним сектором Ірпеня, не залишаючи нормальної відставні навіть для проїзду

Апеляції та звернення громадськості до мерії отримали заспокійливу відповідь. Мовляв, не хвилюйтеся, згідно з Генпланом тут всього лиш садибна забудова Ж-1, яка передбачає одноквартирні житлові будинки до 4-х поверхів з належними земельними ділянками.

Такі заспокійливі відписки від керівника відділу архітектури Михайла Сапона та на той час першого заступника міського голови Олександра Маркушина надали редакції «Зорі Приірпіння» місцеві активісти. Одна з них Оксана Дудаленко згадує й особисті завіряння тоді ще «претендента на папаху», а нині мера Ірпеня Маркушина, який словесно запевняв місцевий люд, що тут збудують котеджі максимум 3-4 поверхи.

Настільки ці всі слова та офіційні відповіді відповідають дійсності можна наочно пересвідчитися зараз, дивлячись на 11-поверхові секції двох зведених будинків, а ще одного в процесі будівництва. Минулої осені, коли вже перша черга будівництва на Павленка перевищила допустимі для садибної забудови 4 поверхи, громадськість мобілізувалася, влаштувавши перекривання доріг та інші перешкоди забудовникам. Цілодобові пікетування на певний час уповільнили розростання будівництва. Точніше, його зростання вгору. Натомість територію забудови розширювали в глибину ділянки від вулиці Павленка.

Як розповіли жителі навколишнього приватного сектора, забудовник маючи дозвіл на два будинки, фактично зводить третій. Для цього дві зведені «коробки» 11-поверхівок було зблоковано, й формально видано за один будинок на кілька під’їздів.

Для розширення будівництва забудовник знищує на ділянці столітні дуби, останні які залишися на цьому донедавна затишному клаптику живої природи, на якій просто напрошувалося облаштування скверу.

Минулої п’ятниці, 26 березня, місцеві жителі бачили, як на ділянці зрізали кількасотлітнє дерево. Викликали поліцію. Прибулі інспектори склали протокол. Про його подальшу долю наразі цікаво всім дізнатися. Оксана Дудаленко розповідає, що забудовник не мав права зрізати живого дуба навіть на своїй ділянці без сплати відновної вартості. Відповідного платіжного документа ніхто не пред’являв. Але дерева вже не має.

Коли кореспондент «Зорі Приірпіння» у понеділок, 29 березня, прибув на місце конфліктної забудови, лісоруби зі стріли кронували інші дерева на будівельним парканом. Очевидно, що також готують їх під знесення. Доволі цікаве явище зафіксував редакційний об’єктив. Наче живий театр абсурду просто неба. Гул техніки на об’єкті «садибної забудови», пилки лісорубів, якийсь сніг при температурі близько 10 градусів тепла та громадські активісти, які фарбою нумерують ще вцілілі дерева понад будівельним парканом.

Забудова на Павленка як дзеркало брехливості і безвідповідальності влади забудовників

Як виявилося, «снігом» насправді був пінопласт, який осипався внаслідок утеплення фасаду багатоповерхівки. (Так собі, ремарочка стосовно якості робіт). Місцеві жителі розповіли, що лісоруби та екскаватори хочуть розчистити місце для встановлення трансформаторної підстанції (ТП), яка має живити електроенергією весь цей житловий комплекс на сотні квартир. На сесії міськради договір сервітуту на встановлення тут ТП не дали. Тепер у забудовника два варіанти виходу з ситуації: встановлювати «тепешку» незаконно без дозволу, або ж здавати «нові метри» в експлуатацію без підключення належної потужності до цього нового житлового масиву, який виріс на місці одного невеличкого приватного будинку.

Забудова на Павленка як дзеркало брехливості і безвідповідальності влади забудовників

У будь-якому разі на Павленка генерується іще одна проблемна точка Ірпеня. До вже нині традиційних перебоїв електропостачання потенційно спроможні додатися ще нові, пов’язані  із введенням в експлуатацію цього будинку. Точніше кажучи, трьох багатоквартирних висоток. Словом, завдяки «розумній» діяльності влади та «дбайливим» до потреб людей забудовникам – буде в майбутньому кому дороги перекривати ще в поблизу Фіскального університету (колишньої Податкової академії).

Забудова на Павленка як дзеркало брехливості і безвідповідальності влади забудовників
Тетяна Коляда нумерує ще вцілілі дерева під забудовницьким парканом

Допоки ж активність жителів прилеглого нечисленного приватного сектора видається за голос волаючого в пустелі. Редакційний фотоапарат зафіксував, як Тетяна Коляда нумерує ще вцілілі дерева під забудовницьким парканом. Подумалося, що наче на згадку про старий добрий Ірпінь, який із фотографій споглядатимуть його майбутні мешканці – нинішні горе-інвестори, лаючи забудовників та перекриваючи дороги, аби привернути уваги до проблем їхніх ЖК. Пишу це для того, аби потім не сказали, що не попереджали. Сьогодні інвестуючи у «дешеве» житло в «рекреаційній зоні», не чуєте людей ви, а завтра ніхто не слухатиме вас.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *