Щорічно з 1 квітня по 15 червня в Україні діє так званий «сезон тиші», адже саме на цей період припадає період масового розмноження диких тварин.
Шум та неспокій заважають звірам і птахам піклуватись про своє потомство. Присутність людей чи, тим більше, будь яка їх господарська діяльність у місцях, де живуть дикі тварини, створює так званий «фактор турбування», який викликає в них стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності. Налякані й наполохані, тварини можуть покинути свою малечу, а пернаті змушені злітати з гнізд.
Аби захистити представників дикої фауни під час розмноження, забезпечити їх зростання й спокійний розвиток, в 2015 році на законодавчому рівні був проваджений природоохоронний захід «сезон тиші» (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ).
У цей час у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Йдеться про проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, використання моторних маломірних суден, проведення вибухових робіт, організацію ралі та інших змагань на автотранспорті тощо.
Тому, коли ви перебуватимете в лісі чи інших екосистемах, пам’ятайте: людина відповідальна на братів наших менших.
Порушники цих правил нестимуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність: штраф від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Джерело: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник