З міста приберуть весь приватний транспорт

Міська влада столиці Фінляндії розглядає концепцію ліквідації приватного транспорту у своїх межах. Вона робить ставку на поєднання громадського транспорту, приватних сервісів на зразок Uber та систем райдшерінгу.

«Роль міста полягає в тому, щоб дозволити цьому ринку виникнути», – каже Соня Хейккіля, транспортний інженер, що працює на Гельсінкі.

За її словами, фінські громадяни зможуть використовувати свої смартфони для доступу до будь-якого виду транспорту: чи то програм райдшерінгу, чи то замовлення автобусу або легкового автомобіля, чи користування класичними системами громадського транспорту. Автобусні маршрути у Гельсінкі планується навіть змінювати день у день, залежно від потреб громадян.

З міста приберуть весь приватний транспорт

Таким чином, у місті просто ніхто не потребуватиме приватних автомобілів до 2025 року.

Коли одночасно багато людей планує свої поїздки за допомогою смартфонів – система знаходить найвигіднішу для міста і для його мешканців схему перевезення. Для тих, хто щодня їздить в магазин за певним маршрутом, може бути замовлено послугу групової поїздки в автобусі або автомобілі. Туристи або інші люди, яким потрібно пересуватися містом упродовж тривалого часу, зможуть придбати «пакет мобільності» з різноманітними транспортними опціями. Головне, що завжди знайдеться приватний або державний постачальник транспортних послуг, який перевезе його куди йому заманеться. Переваги такого підходу очевидні: зменшення заторів, поліпшення якості повітря, скорочення викидів, економія палива, менша кількість ДТП.

Нагадаємо, що весь міський транспорт Гельсінкі поступово переводять в електричний формат, зокрема, закупили електричні автобуси BMW.

Джерело: Ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *