Із 3-го липня довкола ПАРКану «Їжачок» тривають активні дії. Незважаючи на арешт земельної ділянки в Ірпені по вул. 8-го Березня, 23, там залили «подушку» фундаменту під новобудову. Після бетонного парканопаду забудовники вже не ризикують ставити новий капітальний паркан, привізши металеві профілі, очевидно зняті з якого іншого об’єкту.
Тітушки й забудовники тішать себе надіями, що «люди заспокоються й розійдуться». Проте, чим далі – тим дужче наростає хвиля народного невдоволення правовим нігілізмом, поведінкою забудовників, свавіллям тітушок та прикриванням їх з боку правоохоронних органів, які начебто мають бути на боці простих людей. Адже, виконання рішення Ірпінського суду про арешт ділянки і припинення на ній будь-яких будівельних робіт покладене на поліцію. Натомість вона прикриває тітушню, а нагляд за дотриманням законності взяла на себе місцева Громада, яка по можливості фіксує й перешкоджає будівельним роботам на арештованій ділянці.
У вівторок знову активізувалися будівельні роботи і, відповідно, протести Громади. У ніч на середу було демонтовано паркан з металопрофілю, за яким люди виявили осіб у спецзасобах, які не могли пояснити своєї причини присутності на цьому об’єкті та хто їм дав дозвіл чи наказ прибути сюди в шоломах, з кийками та щитами.
За їхніми спинами приховувалися особи незрозумілого походження, які в народі йменуються тітушками. У середу вранці робітники взялися відновлювати розібраний вночі паркан. Тітушки не розібравшись що й до чого затіяли бійку з будівельниками, просто кажучи з бодуна напали на своїх.
Учора надвечір громадськість зібралася на збори біля «Їжачка». (Тут були поліцейські без спецзасобів на чолі з начальником Ірпінського міськвідділу поліції). Громадський активіст Олексій Зіневич нагадав, як три місяці тому міський голова Володимир Карплюк обіцяв, що на цій ділянці, до слова, державної власності, не буде ніякої забудови. На жаль, ці слова Карплюка там само нічого не варті, як і більшість його обіцянок. Відтоді, як активізувалися незаконні дії забудовників, очільника Ірпеня не бачили на робочому місці. Натомість за нього перед Громадою, як тільки можуть, «віддуваються» його заступники.
Представник громадськості Володимир Маркін на зборах поділився враженнями від спілкування із першим заступником мера Христюком. «таке враження – наче на сповіді. Тебе вислуховують, чекаючи, коли ж ти вже підеш. На конкретні запитання відповіді так і не отримав».
Начальник Ірпінського міськвідділу поліції Дмитро Литвин, якому дали слово, так і не зміг пояснити яким чином за парканом опинилися поліцейські у спецзасобах. Він непевний чи то взагалі були працівники поліції.
Ігор Мазур нагадав недавню історію, як за кордонами поліції приховувалися тітушки та всілякі діячі незрозумілого походження. Тоді це на Майдані обернулося кровопролиттям. Тож не варто повторювати такі помилки.
Під завісу зборів люди вручили начальнику Ірпінської поліції ухвалу суду про арешт земельної ділянки на 8-го Березня, 23, аби він не говорив, начебто не отримував цього документа. Представник громадськості намагаються до останнього використовувати усі законні методи у протистоянні із забудовником. Але йому довіри немає. Ніхто не вірить, що відчувши слабинку забудовники не полізуть знову протизаконно проводити будівельні роботи на арештованій ділянці. Тому люди попередили правоохоронців – у разі продовження будівельних робіт, вони змушені будуть вдатися до рішучіших дій.
До Вашої уваги фотомиттєвості зібрання біля ділянки на 8-го Березня, 23
