Як вберегти від знищення Ірпінь-річку та інвесторів від чергової афери в стилі «еліта-центру»

Сьогодні зранку в УНІАН відбулася прес-конференція з приводу забудови заплави річки Ірпінь. Не всі анонсовані учасники змогли прибути через пожежі, які нині раз-по-раз виникають на торф’яних заплавних ґрунтах, у тім числі й Ірпінському регіоні. Незважаючи на це випало почути багато чого цікавого й повчального від учасників цього заходу.

Ціна питання забудови заплави – 260 мільйонів доларів

Відкриваючи прес-конференцію директор юридичної компанії «Правоексперт» Сергій Гапон назвав нинішні плани забудови в заплаві річки Ірпінь «грандіозною аферою» на  зразок сумновідомої «Еліта-центр». По-перше, згадана заплава адміністративно знаходиться за межами міста Ірпінь. По-друге, цільове призначення тієї землі – ведення сільського господарства. По-третє, події довкола нового будівництва нагадують недавню історію з ошуканими інвесторами семи будинків сумнозвісного БГМ. Під час конференції під сміх присутніх продемонстрували відео «мутації поглядів» Карплюка, який у 2014 році переконував усіх в надійності забудовника Вишнякова, а вже у 2018 буквально сказав «ви помилилися із забудовником» людям, які прийшли спитати у нього чому не добудовуються профінансовані ними об’єкти.

Наразі найбільш наближеним до Карплюка забудовником є його однопартієць Ігор Оверко, який і збирається забудувати заплаву Ірпінь-річки.  Хоча  нещодавно землю, відведену красивим проектом під  72 висотки, переписали на маловідому фізичну особу на прізвище Мурша. Ще одне підтвердження «надійності» фінансових вкладень інвесторів, потенційно здатних повестися на кладення своїх кровних у торф’яні ґрунти заплави. Юрист озвучив і «ціну питання» планованої забудови заплави – за найскромнішими підрахунками це 260 мільйонів доларів. При цьому попередив про реальність загрози того, що забудовники «продадуть повітря» інвесторам, які залишаться без грошей і квартир.

 

Почистивши русло можна заробити грошей і зберегти Ірпінь-річку

Від забудови заплави застерігав голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков. «Заплава – це серце річки. Вирвете серце – знищити річку», – зазначив еколог. Ірпінь-річка й без цього потроху перетворилася на болото через недбале господарювання. Давно нечищене русло замулилося й загрожує екологічною катастрофою.

А тут ще всілякі будівничі ЖК та набережних  виношують плани загнати її в бетонне русло. Еколог емоційно попереджав про жахливі наслідки таких планів. Натомість запропонував інший варіант розвитку подій: почистити річку від мулу і водоростей та на цьому ще й грошей заробити, продаючи це цінне добриво для сільгосппідприємств.

 

Чому Карплюк «ще й досі не в тюрмі?»

Рішуче на захист людей, яких ошукують забудовники, виступив голова ГО «Захист інвесторів» Денис Шинкаренко. Він висловив сподівання, що нинішня зміна влади дійде згори на місця, і нові посадовці будуть захищати інвесторів від свавілля забудовників на всіх рівнях. Нарешті прокуратура візьметься за відставного мера Ірпеня Карплюка, який допоки що через підставних осіб фактично керує Ірпенем. «Чому його не арештовують?! Чому він ще й досі не в тюрмі?! Карплюк має понести покарання за обманутих вкладників! – обурювався захисник інвесторів. – Потрібно, щоб сьогоднішня влада зробила все можливе, аби люди були захищені законом і не боялися вкладати гроші в інвестиції будівництва».

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості прес-конференції в УНІАН

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *