Як депутатам повістки вручають

Сьогодні зранку була ціла епопея вручення повістки депутату Гостомельської селищної ради Юрію Марчуку. Точніше, ця історія почалася давніше, коли намагалися за місцем проживання вручити повістку пройти медкомісію військовозобов’язаного «народного обранця». Тоді його не застали вдома. Тож сьогодні бійці добровольчого батальйону «Південь», які допомагають працівникам військкомату здійснювати військовий призов, прийшли, так би мовити, на робоче місце депутата – у приміщення Гостомельської селищної ради.

Якраз зібралася бюджетна комісія, в якій головує Юрій Марчук. Тож застали його на місці. Проте, депутат не захотів і слухати про те, щоб розписатися у прийнятті повістки. Спілкуючись з представником батальйону «Південь» Марчук перейшов на «ти» і, що називається, на особистості. Повістку прийняти відмовився. Мовляв, без офіційного представника Ірпінського військкомату чи міліції він відмовляється брати повістку. При цьому Марчук завіряв присутніх, що начебто не боїться ніяких повісток і готовий йти воювати, але ж тільки повістку потрібно йому вручити правильно – з дотриманням усіх юридичних формальностей.

Тож довелося викликати дільничного інспектора міліції. Коли він прибув у селищну раду – йшло засідання бюджетної комісії. Протягом півтори години очікування дільничний відбув кудись на виклик. По завершенні засідання, коли на люди вийшов Марчук, знову не виявилося формального необхідного правоохоронця. Користуючись ситуацією військовозобов’язаний депутат знову відмовлявся взяти повістку. При цьому розказував, буцімто вже проходив медичну комісію по телефонному дзвінку з військкомату, а от добровольці, які допомагають його працівникам розносити повістки – для Марчука не указ. При цьому допомагали йому «відмазуватися» від армії селищний голова Гостомеля Анатолій Кириченко та деякі колеги-депутати.

Як депутатам повістки в армію вручають
Словом, Марчуку вдалося вручити сьогодні повістку тільки з третього заходу. Після обіду до приміщення селищної ради окрім бійців батальйону «Південь» прибули представники Київської обласної організації «Самооборони». Кілька працівників міліції чергували біля та всередині приміщення селищної ради. Самого «призовника» вдалося побачити у кабінеті заступника селищного голови в оточенні працівників міліції, які вели слідчі дії, складали протокол і т. ін. Врешті-решт за такої підтримки інспектор Гостомельського військово-облікового відділу Ірпінсько-Бучанського об’єднаного військкомату таки вручила повістку депутату. Згідно з нею він повинен буде завтра о 9-й годині прибути для проходження медичної комісії.

Як депутатам повістки в армію вручають
Історія з врученням повістки Марчуку невдовзі отримала цікаве продовження. Голова Київської обласної ГО «Самооборона» Володимир Давидюк розповів, як йому з цього приводу дзвонив міський голова Ірпеня Володимир Карплюк з претензіями, що хтось інший начебто хазяйнує на його території.

Як депутатам повістки вручають
Раніше повістку вручили депутату Лозі

Відтак, представники «Самооборони» і навчально-вишкільного центру «Південь» одразу після вручення повістки Марчуку навідалися до ірпінської мерії провідати Карплюка. Той розпочав спілкування із закидів буцімто хтось використовує Давидюка і «Самооборону» для політичних розбірок. На це Володимир Михайлович відповів, що повістку вручила представниця мобілізаційного Гостомельського відділу, підпорядкованого Ірпінсько-Бучанському об’єднаному військкомату. «Ми діємо у межах повноважень. Нас, як громадську організацію, просять забезпечувати показники щодо мобілізації, зокрема Київська облдержадміністрація, а також обласного військкомату», – зазначив Володимир Давидюк. На що Карплюк з деякою іронією сказав: «У нас не вистачає сил розносити усі повістки. Ви підключаєтеся?». У відповідь голова Київської обласної «Самооборони» запевнив, що ця організація вже давно провадить таку роботу по всій області – Боярка, Васильків, Глеваха, а тепер дійшла черга до Ірпінського регіону. «Вони (очевидно, працівники військкоматів – ред.) за місяць вручають по три повістки. А ми за суботу вручили 15», – підсумував Володимир Давидюк.

Як депутатам повістки в армію вручають
Володимир Карплюк сказав, що йому подзвонив з приводу повістки Марчуку селищний голова Гостомеля Анатолій Кириченко. На моє запитання чи входять такі питання до компетенції селищного та міського голови Карплюк не зміг дати конкретної відповіді. «Нас усіх хоче пересварити ця людина через свої особисті інтереси, – так висловлювалися інші присутні в кабінеті міського голови про Марчука. – Він ніде не працює, дружина на працює, батьки не працюють понабирали земельних ділянок…». Під час цих заяв Карплюк кивав головою, примовляючи: «я це знаю».

Представник батальйону «Південь» з подивом прокоментував, що такі розбірки виникли через одного військовозобов’язаного. Свою версію причини даного конфлікту озвучив і Володимир Давидюк: «Ми приїхали до Гостомельської селищної ради дізнатися, як тут отримують ділянки учасники АТО? Голова селищної ради Кириченко показує нам папір, відповідно до якого 91 чоловік отримав ділянку. Десь «в чигирях». Тому, що ні детального плану забудови, нічого немає. Насправді, ці люди ніколи не отримають земельні ділянки – то просто відписки. У той же час 33 підставні особи депутатів Гостомельської селищної ради отримають землі по фасаду Варшавської траси в лісі. Ось через що виник конфлікт між «Самообороною», яка опікується інтересами учасників АТО, і депутатами селищної ради».

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

3 thoughts on “Як депутатам повістки вручають

    1. Нехай ще допише скільки депутатів усіх рівнів в Україні. Та скільки вони вже землі награбастали. На кілька життів вистачить 🙂 Тож депутати-дерибанники повинні йти на фронт першими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *