Вуличні ліхтарі на сонячних батареях – 100% економії електроенергії

Вуличні ліхтарі на сонячних батареях – 100% економії електроенергії

До кінця вересня в Івано-Франківську мають намір встановити перші вуличні ліхтарі на сонячних батареях.

Як зазначає директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, масштабне освітлення від альтернативних джерел енергії зроблять на кільці Мазепи-Крихівецької-Набережної, передає Репортер.

«Освітлення від сонячних батарей обійдеться не дорожче звичайного, для якого треба було б прокладати кабелі, перекопувати вулиці, а потім відновлювати асфальт, – говорить комунальник. – «Зелений проект» себе окупить завдяки 100% економії електроенергії».

Наразі у Івано-Франківську встановлюють світильники з яскравим світлом над «зебрами».До кінця року у обласному центрі має з’явитися 13 таких безпечних пішохідних переходів, зокрема, на Довженка, Петлюри, Коновальця, Франка, Василіянок.

Також у обласному центрі освітлюють нові сквери – на Сахарова, Вовчинецькій, у мікрорайоні Пасічна, розповідає Михайло Смушак. «Через три місяці зробимо освітлення Німецького озера у Пасічній: зараз пішохідний місток і острів, а наступного року – по всьому периметру водойми – на це з міського бюджету виділили 395 тис. гривень, – каже комунальник. – Запланована також реконструкція освітлення пішохідного мосту через Бистрицю Солотвинську».

До кінця року у Івано-Франківську мають намір підсвітити фасади деяких пам’яток архітектури, що мають належний вигляд. На ці заходи виділили 300 тис. гривень.

Загалом на електромонтажні роботи у 2016 році з міського бюджету виділили 6 млн 212 тис. гривень. «Більше, як мінімум, у шість разів у порівнянні з минулим роком», – наголошує Михайло Смушак.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *