Встановлені над квартирою сонячні панелі і вітряк дозволяють обходитися без газу

Встановлені над квартирою сонячні панелі і вітряк дозволяють обходитися без газу Львів’янка Оксана Денис встановила підключила квартиру до сонячних панелей та вітроенергетичну установку.

Жінка почала перетворювати своє помешкання на енергоефективну фортецю 15 років тому, передає Львівська газета

«Я купила у центрі міста квартиру на останньому поверсі будинку – дах протікав так, що треба було підставляти посуд на горищі, – згадує Оксана Денис. – Коли я три роки безрезультатно вимагала від комунальних служб ремонту даху: 72% конструкцій покриття було в аварійному стані, тобто треба було міняти практично всі крокви, – і врешті-решт зрозуміла, що доведеться все робити самотужки, то вирішила встановити сонячний дах».

У 2003 році Оксана Денис не знайшла необхідних фахівців у Львові.

«Довелося звернутися до польських фірм, які зробили сонячний дах за два тижні, – розповідає львів’янка. – Бляху на дах замовила у відомої австрійської фірми, щоб вся конструкція була як приймач енергії, а зараз вже створили такі кріпильні елементи сонячних панелей, які дозволяють монтувати дах з панелей без дахового покриття».

Встановлені над квартирою сонячні панелі і вітряк дозволяють обходитися без газу

Зараз електроенергією квартиру забезпечують сонячні панелі та вітряк, який Оксана Денис встановила цьогоріч. «У міру можливостей доставляю сонячні панелі – збільшую потужність станції», – розповідає вона.

Встановлені над квартирою сонячні панелі і вітряк дозволяють обходитися без газу

Є в помешканні і камін на дрова з водяним контуром як резервне джерело тепла. Нагріта таким чином вода надходить в підлогову і стінову систему опалення, яка функціонує або завдяки сонцю, або каміну.

Встановлені над квартирою сонячні панелі і вітряк дозволяють обходитися без газу

За словами Оксани Денис, дерев’яні вікна набагато кращі зберігають тепло. На дерев’яні рами жінка додатково натягнула спеціальні плівки: їх важко помітити візуально, а от ефект – відчутний.

«Спочатку треба думати, як зменшити споживання енергії, а потім – які джерела енергії можна використати, – говорить львів’янка. – Тобто треба добре утеплитися, ущільнитися, максимально ліквідувати втрати тепла – “містки холоду”.

Зараз Оксана Денис використовує лише електрику – газ взагалі у квартиру не підведений. «У мене своя електрична проводка від сонячних панелей, а від мережі працюють лише пральна машина, теплова помпа та холодильник, але з часом сподіваюсь і їх підключити до нашої електрики, – розповідає вона. – Теплову помпу використовую для опалення, вона працює за системою повітря- повітря: коли нікого немає вдома, у нас все вимкнено і температура, завдяки хорошому утепленню, тримається 14-15°C, а коли я приїжджаю, включаю теплову помпу і дуже швидко стає тепло».

Встановлені над квартирою сонячні панелі і вітряк дозволяють обходитися без газу За електропостачання львів’янка влітку платить 300 гривень, а взимку понад 1000 гривень.

«Найбільш комфортна система – площинна, тобто теплі стіни або теплі підлоги, – пояснює вона. – Ми відчуваємо, що нам холодно, коли є різниця температур між тілом і навколишніми поверхнями, тобто потрібно хоч мінімально робити теплими поверхні, в мене, наприклад на стінах є корок. До речі, зараз дуже хороші є системи капілярного опалення: це такі тоненькі трубочки, в яких циркулює дистильована вода – її потрібно набагато менше ніж в звичайних системах, тому енергії на її нагрів потрібно відповідно також менше».

І на останок, пані Оксана додає таке:

– Насправді, треба не думати так, як всі кажуть: «Ой, 10 кіловат ставити, тоді можна продавати в мережу». Та не треба нікому нічого продавати, треба поставити 2 кіловати і думати як зменшити споживання всередині: світлодіодні лампочки поставити, прилади економні купувати, які мало споживають. Я, наприклад, хочу бути незалежною.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *